Räikkönen by se případného bojkotu nezúčastnil

Räikkönen by se případného bojkotu nezúčastnil

Kimi Räikkönen trvá na tom, že v neděli bude na okruhu Nürburgring závodit stůj co stůj, pokud by tedy došlo k případnému bojkotu, finský závodník by se jej rozhodně nezúčastnil.

Grand Prix asociace jezdců již ve čtvrtek vydala prohlášení, že pokud by v průběhu závodního víkendu došlo k prasknutí některé z pneumatik Pirelli, většina jezdců by do závodu nenastoupila.

Kimi Räikkönen společně s Adrianem Sutilem a Valtteri Bottasem nejsou součástí GPDA, finský závodník navíc říká, že je poučen událostmi z Velké ceny USA 2005, kde do závodu odstartovalo pouze 6 pilotů, jejichž vozy obouvaly pneumatiky Bridgestone.

„Neviděl jsem to, ale něco jsem slyšel,“ řekl finský závodník o prohlášení GPDA, ve kterém stojí i informace o možném bojkotu. „Jsem přesvědčený, že se nic takového nestane.“

„Podobné situace jsem se zúčastnil i v roce 2005 a ten bojkot některé nezastavil od toho, aby závodili, takže do Velké ceně Německa nastoupím, ať se bude dít cokoliv,“ sdělil médiím mistr světa z roku 2007.

„Největším nebezpečím v průběhu závodů nejsou jen pneumatiky, může tam být spoustu incidentů, které mohou být mnohem více nebezpečnější. Důvodem explozí pneumatik bylo to, že je týmy používaly v rozporu s pravidly, to byl celý problém,“ upozorňuje Räikkönen.

Finský závodník byl podle vlastních slov i pozván na zasedání Grand Prix asociace jezdců, ale události se nezúčastnil, navíc není ani součástí této asociace.

Sdílejte na:
Zavřít