Räikkönen by rád více výzev a náročnější závody

Räikkönen by rád více výzev a náročnější závody

V posledních týdnech se stále více hovoří o změnách pravidel v rámci zatraktivnění závodů Formule 1. Přidal se i Kimi Räikkönen, který by rád více výzev a náročnější závody.

Na setkání Strategické skupiny Formule 1 bylo minulý měsíc rozhodnuto, že vozy by se měly stát rychlejšími o 5 až 6 sekund, budou mít širší zadní pneumatiky a budou také o něco lehčí.

Räikkönen doufá, že následující novinky pomohou týmům, aby byly závody více atraktivnější. 

„Ať dělají jakékoliv změny, jen ať je to co nejnáročnější pro závodníky,“ nechal se slyšet finský pilot, který v roce 2007 vybojoval svůj první a zatím jediný mistrovský titul.

„Musí to být nějaké změny do budoucna dlouhodobě prospěšné, díky kterým budou závody zajímavější a pro nás opravdu náročné. Bylo by samozřejmě hezké, kdybychom viděli rychlejší vozy a další novinky, které se plánují,“ uvedl pilot Ferrari.

Fin se také vyjádřil k nápadu úplného zákazu rádiové komunikace. „Celkově si myslím, že by úplné utnutí komunikace nemělo oproti té současné příliš velký vliv na vývoj závodu. Ale bylo by to o zvyku, na začátku bychom samozřejmě mohli vidět jezdce, kteří kvůli tomu závody ani nedokončí,“ dodal Iceman.

Sdílejte na:
Zavřít