Pryč s nudnou kvalifikací. Týmy odsouhlasily návrat ke starému systému

Pryč s nudnou kvalifikací. Týmy odsouhlasily návrat ke starému systému

Ještě před startem závodu v australském Melbourne se sešli šéfové týmů, aby projednali několik záležitostí. Tou hlavní bylo téma nového formátu kvalifikačních jízd.

Premiéry se nový formát kvalifikace dočkal tuto sobotu v Austrálii. První část vypadala celkem zajímavě, ale druhé a zejména třetí jízdy už byly velkou nudou a ostudou. Stáje se dohodly, že od nového systému upustí a už v Bahrajnu se pojede podle starého formátu kvalifikace.

Změny ale musí odsouhlasit ještě Strategická skupina F1 a Komise F1, následně vše definitivně potvrdí Světová motoristická rada. Podle ohlasů na nový formát kvalifikace bude ale tohle všechno jen pouhou formalitou.

Kromě kvalifikačních jízd se znovu řešilo také omezení rádiové komunikaci či odhazování ochranných štítků přileb, které mělo být od nového roku striktně zakázáno. Nakonec ale nové pravidlo platí až od Velké ceny Španělska, výrobci helem tak mají více času na vymyšlení alternativních řešení.

Změn se dočkají také pravidla ohledně již zmíněné komunikaci mezi týmem a jezdcem. Pilot se nyní bude moci od svých mechaniků dozvědět o něco více informací, zejména o strategiích zastávek v boxech.

Sdílejte na:
Zavřít