První trénink v Monaku, loňská pole position pokořená

První trénink v Monaku, loňská pole position pokořená

V prvním čtvrtečním tréninku v Monte Carlu jsme viděli všechny tři směsi pneumatik, solidní návrat Jensona Buttona a demonstraci toho, jak daleko jsou hranice současných monopostů.

První trénink v Monaku měl odlišný charakter jako úvodní tréninky na ostatních okruzích. Týmy netestovaly novinky a všichni měli stejný program – hledat limity v úzkých uličkách na nových vozech. Monacká trať nemá v kalendáři F1 obdoby, zkušenosti z předchozích závodů či testů se proto nedaly využít.

Nejrychlejším byl Lewis Hamilton, který spolu s druhým Sebstianom Vettelem překonali čas loňské pole position, 1: 13,622.

Třetím nejrychlejším byl Max Verstappen, kterému bylo po 20 minutách tréninku ohlášeno, že má zřejmě defekt na pravém zadním kole. Problémů bylo zřejmě více, Verstappen přišel s monopostem do garáže a mechanici ho následně rozebrali. Po přibližně 45 minutách se Mad Max vrátil na trať.

Na čtvrtém místě Valtteri Bottas, ten šel intenzivně zejména v prvních minutách tréninku. Pátý Daniel Ricciardo se týmu stěžoval na rovnováhu auta. Daniil Kvyat a Carlos Sainz, kteří jako jediný neobuli ultra-měkkou směs, obsadili šesté a deváté místo.

Na sedmém místě Kimi Räikkönen, který byl místy velmi blízko bariér. Esteban Ocon předváděl perfektní výkon v prvním sektoru, ve zbytku trati však ztrácel a tak to stačilo jen na desáté místo, týmový kolega Perez skončil osmý.

McLareny na dvanáctém a čtrnáctém místě, horší z dvojice byl navrátilec Jenson Button. Ten jako jediný strávil část tréninku na měkké směsi pneumatik. McLareny měly v úvodu tréninku problémy na rovince za tunelem, kde přebrzďovaly do desáté zatáčky.

Nové lakování představil Haas, monopost se zbarvením dost podobal Williamsu z roku 2011. Kevin Magnussen obsadil třinácté místo, Romain Grosjean patnácté.

Obzvlášť opatrně se s tratí v úvodu seznamoval Lance Stroll, který nakonec zaznamenal šestnáctý nejlepší čas, Massa na jedenáctém místě.

Jen po tři instalační kola absolvovali Nico Hülkenberg a Marcus Ericsson.

Williams vyjádřil soustrast k událostem v Manchesteru hashtag #MANCHASTER na svém předním křídle.

Sdílejte na:
Zavřít