První trénink v Itálii vyhrál Hamilton

První trénink v Itálii vyhrál Hamilton

Po velmi dominantním vítězství Mercedesů v Belgii se kolotoč Formule 1 přesunul do Itálie. Jak dopadl první trénink?

Na nesmírně rychlý italský okruh Monza si Ferrari a Mercedes přichystali nové vylepšené motory. Ferrari utratilo pár zbývajících vývojových žetonů, zatímco Mercedes je do motoru hodil všech sedm – a výsledek se dostavil.

Pro Mercedesy to bylo další dominantní představení na trati. S novým motorem ještě více utekli celému poli včetně Ferrari. V dominantním stříbrném šípu se opět ukázal na vrcholu Lewis Hamilton, který je letos téměř neporazitelný. Rosberg se snažil, seč mohl, ale dokázala akorát tak nestrefit brzdnou zónu do první zatáčky a na Hamiltona ztratil téměř půl sekundy.

Čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel byl na třetím místě neskutečnou sekundu za Hamiltonem. Ferrari celkově mělo tichý den. Kimi Räikkönen nevýraznost domácího týmu podtrhl šestým místem. Společně ujeli jenom 33 kol, zatímco Hamilton sám zvládl 25.

Velmi dobře první trénink zvládly obě Force Indie – Nico Hülkenberg s čerstvě podepsanou dvouletou smlouvou s Force Indií získal čtvrté místo s Perezem v zádech.

Za šestým Räikkönenem první desítku doplnili Ricciardo, Massa, Bottas, a Maldonado.

Během tréninku došlo i k několika problémům – Sainz Junior měl problémy se svým Toro Rosso a i s vozem se sklouzl do štěrku v poslední zatáčce. Dokončil pouze osm kol a po tréninku přiznal, že neví, co s vozem je.

McLareny toho moc nenajeli. Alonso s Buttonem odkroužili 23 kol a poté si nechali vyměnit své spalovací motory, za což si vysloužili penalizace, které je sesunou na konce startovního pole…odkud by stejně startovali.

Sdílejte na:
Zavřít