První sezona F1 na Sport1 HD a Sport2 HD: Hamilton je letošním mistrem světa!

První sezona F1 na Sport1 HD a Sport2 HD: Hamilton je letošním mistrem světa!

AMC Networks International, provozovatel sportovních stanic Sport1 HD a Sport2 HD má za sebou první a zcela jistě úspěšné vysílání sezony Formule 1. Dominantou letošní sezony F1 bylo moderní předzávodní studio spolu s profesionálním komentátorským týmem, vysílání všech tréninků, kvalifikací a závodů v HD kvalitě a on-site reportér, který ukázal divákům spoustu zajímavostí a zákulisních novinek přímo z místa dění. Diváci se mohou těšit na to nejlepší z Formule 1 i v sezoně 2016. AMC Networks je jediným a exkluzivním vlastníkem práv na další dva roky.

Poslední závod na Sport2 HD potvrdil jasného vítěze: Lewise Hamiltona

V neděli 29. listopadu vysílala sportovní stanice Sport2 HD poslední Velkou cenu. Nebyla to ale obyčejná Velká cena. Jednalo se o událost, která potvrdila vítěze sezony 2015 – Lewise Hamiltona, který se tak zařadil do exkluzivní skupiny trojnásobných vítězů světa, jako jsou Ayrton Senna, Nelson Piquet, nebo Niki Lauda. Více titulů mají jen Sebastian Vettel, Alain Prost, Juan Manuel Fangio a nepřekonatelný Michael Schumacher.

Předzávodní studio F1 plné překvapení!

Závěrečná Velká cena byla výjimečná i z jiného důvodu – poslední předzávodní studio přivítalo 33 skalních fanoušků Formule1 – 33 šťastlivců ze všech koutů České republiky a Slovenska, kteří vyhráli v soutěži vyhlášenou sportovními stanicemi Sport1 HD a Sport2 HD a zúčastnili se tak posledního živého studia. Spolu s moderátory měli možnost komentovat dění celé sezony, podívat se na nejzajímavější okamžiky a dokonce si ve studiu i zasoutěžit. Záznam posledního předzávodního studia lze shlédnout zde: https://vimeo.com/147302824

A jaké zážitky si odvezli diváci předzávodního studia?

„Tak tohle byla absolutní pecka. Až dnes mi došlo, co všechno se za tím vysíláním skrývá a klobouk dolů.“

„Tohle byl můj největší zážitek v životě.“

„Kvůli cestě tam, úžasně strávenému dni, cestě zpátky, kdy jsme v noci tři hodiny v dešti, zimě a sněhu čekali na vlak, jsme byli 35 hodin vzhůru. Ale stálo nám to za to!!

„Ti lidé, kteří to dělají, jsou úžasní. Je vidět, že to dělají se zápalem pro věc.“

Chystáme ještě jedno studio, aneb třešnička na dortu – už 13. prosince 2015

Posledním závodem ale rozhodně nekončíme! V neděli 13. prosince se diváci dočkají posledního studia F1 a společně s Tomášem Richtrem a dalšími komentátory se poohlédnou za celou sezonou 2015. Rozbory, analytika, doplňující videa a informace ze zákulisí – to vše diváky čeká a nemine.

A jaká bude sezona 2016?

Na co se můžeme těšit a připravovat? Formuli 1 uvidíme i nadále v roce 2016 a 2017 exkluzivně na stanicích Sport1 a Sport2 (Sport1HD a Sport2HD). Diváci a fanoušci F1 se mohou i nadále těšit na již zavedenou podobu vysílání sezony formule 1 a to v podobě moderního studia, on-site reportéra a profesionálních komentátorů a i pro rok 2016 – pro naše diváky připravujeme mnoho nového. Za podněty, dle kterých tyto novinky budeme v nové sezóně zařazovat, fanouškům formule 1 jakožto i stanic Sport1, Sport2 děkujeme.

Kalendář na rok 2016 už je jasně daný a začátek nás všechny čeká 20. března Velkou cenou Austrálie v Melbourne. Sezona 2016 však už nyní vybízí fanoušky k mnoha otázkám: Jak bude vypadat závod Velké ceny Evropy poprvé zařazený do kalendáře? Jaká bude výkonnost nového tymu Haas? Udrží si Mercedes svou dominanci? S čím přijde Ferrari? Nebo překvapí jiný tým? Co například Red Bul s motory (Renault) Tag Heuer nebo Torro Rosso s motory Ferrari?

Velkou otázkou je také druhý rok spojení McLaren – Honda: ukážou nám konečně svoji pravou výkonnost? Pro fanoušky Fernanda Alonsa a Jensona Buttona jistě zásadní téma nadcházející sezony!

Tyto a mnoho dalších otázek se začnou pomalu rozkrývat už v únoru na předsezonních testech a pak v březnu při ostrém startu sezony prvním závodem na druhé straně planety – v Austrálii. Českého a slovenského diváka čeká v další sezoně opravdu velká a napínavá podívaná, a to na sportovních stanicích Sport1 HD a Sport2 HD!

Jak hodnotí sezonu hlavní moderátor, Tomáš Richtr?

„Tak tohle byla velká sezona. Pochopitelně má první pro společnost AMC Networks International na programech Sport 1 HD a Sport 2 HD v rozšířené roli moderátora hodinového Studia F1. Ještě před začátkem letošní sezony mě zaujalo odhodlání ze strany televize věnovat maximální prostor přenosům F1. Po skončení sezony mohu říci, že toto mé očekávání bylo naplněno měrou vrchovatou.“

Richtr také dodává k dění letošní sezony: “Strašně moc mě baví kontroverze a rozepře, které svou osobou budí Lewis Hamilton. Je to naprostá pecka a skutečná hvězda, která se nebojí chovat se, jak se jí zlíbí, bez ohledu na to, co si o tom kdo myslí. Lidé jej kritizují za životní styl, ale neměly by snad za člověka hovořit výsledky? Hamilton je letošním mistrem světa! James Hunt dneška.

Mercedes si zaslouží uznání za technologickou vypracovanost, se kterou nyní vystupuje. A ještě více si uznání zaslouží soupeři, kteří nic nevzdávají. Jmenovitě Ferrari je toho důkazem. Ano, dominance Mercedesu je frustrující. Ano, chtěli bychom ten souboj více vyrovnaný. Ale baví mě u toho ta zarputilost soupeřů v čele s Ferrari. Očekávám, že příští rok už dominance Mercedesu pomine, byť vyhraje hodně závodů.

V neposlední řadě směřuje poděkování fanouškům a divákům: jejich ohlasy, podpora našeho vysílání, zapálení – to bylo po celou sezonu naši největší hnací silou.“

Sdílejte na:
Zavřít