První dojmy jsou dobré, sdělil Ricciardo po vyzkoušení nové ochrany kokpitu

První dojmy jsou dobré, sdělil Ricciardo po vyzkoušení nové ochrany kokpitu

Daniel Ricciardo během prvního pátečního tréninku vyzkoušel novou ochranu kokpitu jezdce z dílny stáje Red Bull Racing. A krátce po první jízdě řekl, že první dojem byl dobrý.

Australský závodník byl dnes dopoledne teprve třetím pilotem ve startovním poli Formule 1, který vyzkoušel nějakou formu ochranného kokpitu závodníka. Před ním to byl Kimi Räikkönen a následně i Sebastian Vettel, kteří s takzvaným Halo kokpitem vyjeli na závodní dráhu už během předsezónních testů ve španělské Barceloně.

„Bylo mi jasné, že během prvních dvou minut budu ve vysílaní středem pozornosti,“ usmíval se Ricciardo, který si sezení za čelním sklem vyzkoušel už ve čtvrtek během příprav v garáži. „První dojmy jsou dobré. Konstrukce nijak nezasahuje do výhledu jezdce a problém není ani s pohledem do zrcátek.“

Šestadvacetiletý jezdec se neobává ani toho, že by nějaký problém mohl vzniknout v případě deště či jiných nečistot na závodní dráze. „Je to něco, co mě také zajímalo. Ale tento prvek by měl mít jakési hledí, které se během zastávky v boxech strhne. Něco podobného používají v šampionátu NASCAR,“ dodal Daniel Ricciardo.

Podle posledních informací byl tento test prvním a posledním během závodního víkendu v ruském Sochi. Domácí Daniil Kvyat si na vyzkoušení novinky z dílny rakouského týmu bude muset ještě počkat.

Sdílejte na:
Zavřít