První body pro nováčka Gutiérreze

První body pro nováčka Gutiérreze

Až v patnáctém závodě své kariéry v monopostu Formule 1 se nováček Esteban Gutiérrez dočkal svých prvních mistrovských bodů, za sedmé místo inkasoval šest bodíků a stáj Sauber tak zahájila útok na šesté místo v Poháru konstruktérů, které aktuálně patří Force Indii.

Pilot stáje Sauber byl letos nejlepším nováčkem ve startovním poli, ale až v nedělní Velké ceně Japonska se mu prvně podařilo dojet na bodované pozici, závod skončil sedmý, jen jednu příčku za svým zkušenějším týmovým parťákem Nicem Hülkenbergem.

Do závodu odstartoval mexický mladíček ze čtrnácté příčky, už na konci prvního kola se ale probojoval do nejlepší desítky a tempo neztratil ani v dalších fázích závodu, jeden čas se dokonce pohyboval na šesté pozice, nakonec ale skončil na sedmém místě, po napínavém závěru, ve kterém musel bránit svou pozici před dotírajícím se Nicem Rosbergem.

Dvaadvacetiletý závodník byl samozřejmě se ziskem svých prvních bodů ve Formuli 1 spokojený.

„Konečně můžeme po závodě cítit velké zadostiučinění,“ řekl pro BBC Gutiérrez. „Řekl jsem si, že musím zůstat optimistický za jakýchkoliv okolností, tady je důkaz, že se to vyplatilo. Byl to opravdu skvělý závod a tým dnes odvedl fantastickou práci.“

I šéfka stáje Sauber Monisha Kaltenborn připustila, že vidět mexického závodníka konečně na bodech je pro něj i celý tým ohromná úleva. „V posledních závodech měl velkou formu a jen jsme čekali na to, kdy to konečně přijde, stalo se to zde v Japonsku. Je to pro nás velká úleva a jsme rádi, že se nám vrací naše vsazení na jeho talent a schopnosti,“ řekla.

Sdílejte na:
Zavřít