Prost: Motor Renault bude brzy stejně dobrý jako Mercedes

Prost: Motor Renault bude brzy stejně dobrý jako Mercedes

Především díky motorům letošní sezóně zatím suverénně vládne Mercedes. Podle čtyřnásobného mistra světa by tomu však již velmi brzy mohlo být jinak.

Potíže Renaultu začaly už v předsezónních testech. Jeho týmy měly při všech testech problém obkroužit alespoň několik kol a mluvilo se dokonce o tom, že by se letos loňští mistři světa Red Bull mohli kvůli motorům potácet až na samém chvostu startovního pole. Od té doby však Renault udělal velký skok kupředu. Na tým Mercedes jeho týmy sice stále výrazně ztrácí, ale na ostatní týmy s motory Mercedesu a na Ferrari stačí. Podle Prosta, který nyní pracuje právě pro Renault, by mohl Renault v příštích závodech Mercedes konečně dostihnout a zdramatizovat boj o titul.

„Renault vždy přijímal všechny výzvy. Hodně jsme se zpozdili při vývoji a Mercedes tím získal velký náskok, ale to se tak ve formuli občas stane. Musím před Mercedesem smeknout, protože se jim podařilo zároveň vyvinout skvělý motor a funkční šasi. To nikdo jiný v poli nedokázal.“

„Nejdůležitější je nyní soustředit se na vlastní progres, tak aby přišel nejrychleji, jak jen to bude možné. Počkejme si na další dva, nebo tři závody, vše může být úplně jinak,“ nepřestává Prost věřit.

Francouzská legenda dále připomíná dominanci motorů Renault z posledních let: „Poslední čtyři roky jsme byli s Red Bullem šampioni a teď se nám naopak nedaří. To je pro atraktivitu F1 docela dobré, do dalších závodů nicméně musíme našim zákazníkům dodat silnější motory, aby o všem co se v závodech děje nerozhodoval jen výkon.“

Další závody se pojedou ve Španělsku a v Monaku a zejména druhý jmenovaný okruh by mohl vozům s motory Renault sedět, protože tam rozhoduje výkon nejméně ze všech okruhů v kalendáři. Dočkáme se konečně porážky Mercedesu?

Sdílejte na:
Zavřít