Promarněná příležitost, zhodnotil poslední závod Ricciardo

Promarněná příležitost, zhodnotil poslední závod Ricciardo

Po startu ze čtvrté příčky Daniel Ricciardo čekal boj o stupně vítězů. Nakonec se ale musel spokojit až se sedmou pozicí, překonal jej i týmový parťák Max Verstappen.

Daniel Ricciardo viní z neuspokojivého výsledku především ne zrovna ideální podmínky na závodním okruhu, které nešly ruku v ruce se zvolenou strategií rakouského týmu. „Nebyl to zrovna nejpovedenější závod. Sobotní kvalifikace se nám tu opravdu povedla, ale v závodě se nám nedařilo,“ zhodnotil australský jezdec poslední závodní víkend v Montrealu.

„Během prvního stintu na ultra-měkkých pneumatikách jsem měl dobrou rychlost, ale nikdy jsem se nedokázal dostat tak blízko soupeře, abych mohl naplno využít systému DRS. Měl jsem ale více problémů, několikrát jsem probrzdil a zkrátka nedokázal dostatečně dobře spolupracovat s vozem. Byla to jedna velká promarněná příležitost,“ dodal Daniel Ricciardo, který závod v Kanadě dokončil na sedmém místě. Stájovému kolegovi Maxu Verstappenovi se dařilo o něco lépe a dojel čtvrtý.

Australský pilot v posledních týdnech hned několikrát svůj tým kritizoval. Bylo to především kvůli špatným strategiím, kvůli kterým ve Španělsku a v Monaku přišel o vítězství. Pode neoficiálních informací však Daniel Ricciardo prodlouží (nebo již prodloužil) kontrakt s týmem Red Bull Racing až do roku 2018. Vydělat by si měl okolo 10 milionů eur ročně.

Sdílejte na:
Zavřít