Proč týmy Formule 1 letos nestojí o pozornost?

Proč týmy Formule 1 letos nestojí o pozornost?

Dávno pryč jsou doby, kdy představení vozu pro novou sezonu byla jedna velká show. Týmy, zdá se, nyní o pozornost tolik nestojí a většina z nich odhalí auta až před prvními testy.

Jen hrstka týmů se před startem letošní sezony rozhodla udělat z představení nového vozu svou vlastní show. Jako první se po zimní přestávce ukázal Renault, který představil realizační tým a lakování auta pro rok 2016 na starém modelu vozu. Ani toto zbarvení ale nemusí být definitivní a může se ještě změnit. Dalším týmem, který představí nové zbarvení na starém vozu, je Red Bull. Ten se ukáže dnes podvečer, už nyní ale unikl jeden špionážní snímek.

V pátek pak uvidíme nové Ferrari a zatím nepotvrzená data představení nového vozu jsou v kolonkách u Mercedesu a Williamsu. A zbytek startovního pole? Žádnou velkou akci zkrátka neplánují. Vůz ukáží až během 22. února, kdy oficiálně startují první předsezónní testy. Jediný, koho ten den neuvidíme, bude Sauber. Ten se zúčastní až druhé várky jízd na začátku března.

Proč týmy Formule 1 letos nestojí o pozornost vrtá hlavou i zkušeným lidem ze světa Formule 1. „Nechápu výhodu toho, že týmy představí nové vozy v Barceloně se všemi ostatními, než aby svou vlastní cestou uvolnily pár snímků o několik dní dříve,“ uvedl na Twitteru Jon Noble, redaktor Motorsport.com.

Pochopitelným důvodem může být fakt, že se týmy bojí okopírování některých unikátních prvků vozu. To by se ale dalo poměrně snadno vyřešit tím, že lakování vozu představí na starším autě, podobně jako Renault nebo Red Bull. Stáje by své recepty na úspěch uschovaly pod pokličkou a fanoušci by byli spokojeni. Tak třeba příští rok…

Sdílejte na:
Zavřít