Pro Ferrari je Pérez nezkušený

Pro Ferrari  je Pérez nezkušený

Spekulace o tom, že by stáj Ferrari přijala jako svého nového jezdce Sergia Pereze, byly vyvráceny. Prezident Ferrari prohlásil, že pilot nemá dost zkušeností.

O tom, že by Perez měl začít jezdit za Ferrari, se začalo spekulovat v souvislosti s nedostatečnou výkonností Felipeho Massy, který podle stáje nepodává dostatečné výkony hodné závodů Formule 1.

Perez v současné chvíli jezdí za Sauber a je členem Ferrari Young Driver Academy (Academie mladých jezdců Ferrari) a tak by bylo skoro logické, že by stáj sáhla do svých zdrojů. Montezemolo však tuto možnost vyvrátil. „Perez je dobrý jezdec, na to abyste ale řídili Ferrari, musíte mít více zkušeností,“ vyjádřil se ke spekulacím a dodal „Myslím si, že je to jeden z nejnadanějších jezdců budoucnosti. Předtím, než ale nechám někoho reprezentovat naší stáj, potřebuju, aby byl zkušenější, a potřebuju vidět výsledky.“

Montezemalo také prohlásil, že se Ferrari díky výsledkům v Monte Carlu rozhodlo, že si Massu ponechají i pro rok 2013. „Jsem si jistý svým rozhodnutím, jelikož pracujeme na vylepšení svých aut a ty tak budou jednodušší na ovládání. Očekávám od Felipeho lepší výsledky, které už jsem viděl při závodu v Monte Carlu, když byl mezi pěti nejrychlejšími jezdci,“ objasnil své rozhodnutí prezident stáje. Jestli se sázka na Massu Ferrari vyplatí, se uvidí už o víkendu v Kanadě.

Eva Liba

Sdílejte na:
Zavřít