Převzetí Lotusu Renaultem stále v nedohlednu

Převzetí Lotusu Renaultem stále v nedohlednu

Lotus prohlásil, že celý tým se stále soustředí na plánované převzetí týmu Renaultem, a například hledání náhrada za odcházejícího Romaina Grosjeana ještě ani nezačalo. Proces převzetí týmu se přitom má táhnout až do prosince.

Tým z Enstone už nějaký ten pátek zpátky potvrdil, že Pastor Maldonado má svou sedačku pro příští rok jistou. Nicméně druhý vůz je zatím neobsazený, neboť původně zamýšlené setrvání Romaina Grosjeana se nekoná, protože Francouz se odhodlal z týmu přestoupit do nově vzniklého týmu Haas F1 Team, který v roce 2016 odstartuje svou debutovou sezonu.

Lotus se druhým pilotem v současné době ale moc netrápí kvůli starostem s příchodem Renaultu, který si v Enstone má opět postavit svůj tovární tým. Francouzský výrobce automobilů na konci září potvrdil, že podepsal záměr o převzetí týmu a vytvoření svého továrního od roku 2016 a dále.

Nicméně od té doby je ohledně toho informační prázdno jak v dřevních dobách vesmíru a ozývají se pochybovačné hlasy o tom, že nakonec plánované převzetí vůbec neproběhne. A sám zástupce šéfa týmu Federico Gastaldi přiznal, že proces je daleko od dokončeného.

„Renault je na své cestě do týmu a to znamená, že musí být zapojený do diskuzí. Celé převzetí týmu je dlouhý proces, který bude nejspíše dokončen nejdříve v prosinci. Pochybuji, že před tím bude oznámeno nějaké rozhodnutí, pokud se tedy vedení Renaultu najednou nerozhodne jinak.“

Převzetí týmu Renaultem je pro klíčové pro jeho existenci. Tým už nejspíše ukončil dohodu s Mercedesem o dodávkách motorů pro příští rok, Mercedes tedy své motory nabídl Manoru. Ale to by byl ještě ten menší problém. Lotus se topí ve finanční krizi a dluží kdekomu. Už byl i předvolán před soud, který však byl odložen právě díky údajné záchraně ze strany Renaultu.

Na list potenciálních pilotů pro Lotus/Renault pro příští rok patří například jejich současný reservní pilot Jolyon Palmer, rezervní pilot McLarenu Kevin Magnussen a bývalý pilot Toro Rossa Jean-Eric Vergne. Nicméně Gastaldi trvá na tom, že hledání druhého pilota ještě ani nezačalo.

„Byli jsme šokováni, když jsme se dozvěděli o tom, že Romain od nás odchází. Byl tím ideálním pilotem pro tuto práci,“ řekl. „Má zkušenosti a pracoval s námi během mnoha let a je to Francouz. Proto jsme byli překvapeni, když učinil to rozhodnutí, že příští rok přestoupí do Haasu.“

„Nejsme připraveni pro hledání nového pilota a upřímně mohu říci, že v současné době ani nemáme list potenciálních jmen. Můj osobní názor je ten, že národnost pilota nebude hrát žádnou roli, až si budeme vybírat. Ale to je také záležitost, která by se mohla s příchodem nových vlastníků změnit.“

Sdílejte na:
Zavřít