Překvapil jsem sám sebe, říká Rosberg

Překvapil jsem sám sebe, říká Rosberg

Jen pár minut po získání prvního triumfu ve své kariéře pilota Formule 1 německý závodník prohlásil, že jeho tempo v průběhu Velké ceny Číny překvapilo i jeho samotného.

Mercedes se v prvních dvou závodech hodně trápil s opotřebením pneumatik, naštěstí pro oba německé piloty tomu tak v Číně již nebylo a Nico Rosberg si tak připsal své první vítězství v kariéře. Shodou okolností se tomu tak stalo při jeho 111. Velké ceně. Mercedes coby konstruktér pak získal své první vítězství od roku 1955.

„Je to neuvěřitelný pocit,“ řekl bezprostředně po závodě. „Čekali jsme na to tak dlouho, jsem opravdu nadšený, je to něco neuvěřitelného.“

„Nečekal jsem, že tempo našeho vozu bude dnes tak dobré. Samozřejmě jsme již před začátkem závodního víkendu věděli, že tu náš vůz bude silný, ale až to půjde tak hladce nečekal asi nikdo z týmu“ řekl dále německý závodník, který ve Formuli 1 působí od roku 2006.

„Je to něco fantastického. Chci poděkovat celému týmu za odvedenou práci, bylo to neuvěřitelně vzrušující, byl to jednoznačně nejlepší závodní víkend v mé dosavadní kariéře. Jsem neuvěřitelně šťastný,“ řekl první nový vítěz Velké ceny Formule 1 od roku 2009.

Rosbergův stájový kolega Michael Schumacher odstoupil ze závodu v 15. kole kvůli špatné uchycenému kolu, což se přihodilo při jeho první zastávce nešikovností jednoho z mechaniků.

Sdílejte na:
Zavřít