Před 20 lety získal Michael Schumacher první titul mistra světa

Před 20 lety získal Michael Schumacher první titul mistra světa

Dnes je tomu přesně 20 let ode dne, ve kterém německý závodník Michael Schumacher získal svůj první titul mistra světa ve formuli 1.

Právě 13. listopadu 1994 se Němec Michael Schumacher mohl po závodě v australském Adelaide radovat ze svého prvního titulu mistra světa, dohromady jich ve své kariéře získal sedm. Nechybělo moc a v roce 2006 se mohl radovat i z osmého, kvůli technickým problémům v předposledním závodě na Suzuce se však z vítězství v šampionátu radoval Fernando Alonso.

K dvacátému výročí od zisku prvního mistrovského titulu byl také znovu spuštěn oficiální web Michaela Schumachera, který se nachází na adrese www.michael-schumacher.de. Stránka je plná zajímavých informací a statistik ze Schumacherovy kariéry a nechybí ani vzkazy od fanoušků, kteří přejí Michaelovi brzké uzdravení.

Ke spuštění oficiálních stránek německé legendy se vyjádřila i jeho manažerka Sabine Kehm, která web označila jako „domov“ pro všechny fanoušky Michaela Schumachera. Ten je od nehody na lyžích z 29. prosince 2013 stále v péči lékařů a podle odborníků může jeho léčba trvat jeden až tři roky.

Sdílejte na:
Zavřít