Poslední volná sedačka je obsazena, Manor podepsal s Haryantem

Poslední volná sedačka je obsazena, Manor podepsal s Haryantem

Manor F1 Team oznámil, že už i jeho druhá sedačka je obsazena. S týmem podepsal smlouvu závodní jezdec z GP2 Rio Haryanto. Jezdecká soupiska pro letošní sezonu je tedy kompletní.

Čerstvě oznámený Haryanto se stal kolegou Pascala Wehrleina v druhém Manoru, ale hlavně se stal prvním pilotem Formule 1 z Indonésie. Odtud také pochází jeho sponzoři, kteří jeho hon za místem v Manoru štědře podpořili, například i indonéská vláda.

V loňské sezoně závodil v sérii GP2, kde řídil vůz Campos Racing, se kterým vyhrál tři závody a získal další dvě pódiová umístění. V šampionátu skončil na čtvrtém místě.

Haryanto už se kolem Formule 1 motá nějakou tu chvíli. Testoval již pro několik týmů včetně právě Manoru. Zde také byla poslední volná sedačka pro tento rok a právě jemu se ji podařilo získat.

„Manor je týmem se zajímavou vizí a ambiciózními plány. Pro letošní rok mají připravený dobrý vůz a nemůžu se dočkat, až do něj usednu. Melbourne bude obrovským momentem nejen pro mě, ale i pro mou zemi a mé fanoušky. Chtěl bych poděkovat každému, kdo mě podporoval od té doby, co jsem začal závodit. Rok 2016 je mou šancí se jim za to odměnit a reprezentovat Asii ve Formuli 1.“

Vlastník týmu Stephen Fitzpatrick k angažování Haryanta dodal: „Těší nás, že Ria můžeme oznámit jako našeho druhého pilota. Je houževnatý na trati i mimo ni a vloni v GP2 na všechny udělal dojem. Obrovská fanouškovská základna v Indonésii je skvělá pro nás i pro Formuli 1. Všichni se těší, až ho uvidí na trati. My jsme si jisti, že ho uvidíme v mnoha nadšených soubojích.“

Sdílejte na:
Zavřít