Porážíme Ferrari v psychologické válce, libuje si Hamilton

Porážíme Ferrari v psychologické válce, libuje si Hamilton

Obhájce titulu je přesvědčen, že spolu s Mercedesem odvádí dobrou práci nejen na trati. Daří se jim totiž dostat pod tlak své hlavní rivaly, Sebastiana Vettela a Ferrari, a mají tak navrch také v psychologické bitvě.

Lewis Hamilton vyhrál poslední čtyři velké ceny a navýšil svůj náskok v čele šampionátu na 67 bodů. Už při nadcházejícím závodě v americkém Austinu přitom může slavit svůj pátý titul mistra světa, to pokud přidá ke svému odstupu od Sebastiana Vettela alespoň dalších 8 bodů.

Vettel svoji aktuální ztrátu nabral z velké části kvůli vlastním chybám. Na německém Hockenheimu havaroval z prvního místa, roztočil se pak po kontaktech v Itálii a naposledy minulý víkend v Japonsku. Nepomáhají ani špatná strategická rozhodnutí Ferrari.

„Společně se můžeme pochválit, že zvyšujeme tlak a nakonec je to možná to, co se děje v přímé bitvě mezi vrcholnými konkurenty,“ řekl Hamilton. „I když pořád jezdí skvěle, jeden z nich nedokáže zajíždět stabilně. Je to psychologická bitva a válka, v níž jsme.

Všichni do toho dáváme 100% a všichni neustále odvádíme svoji práci. Jsem vděčený za to, že to zvládám já a že to zvládá i tým.“

8. října 2018

Hamilton triumfoval v šesti z posledních sedmi závodů a smazal svoji ztrátu, kterou na Vettela nabral v první polovině sezóny.

„Jsem zkrátka velice, velice hrdý na naši výkonnost, držíme se plánu a nadále odvádíme svoji práci s tou sílou a rychlostí, kterou nyní máme,“ pokračuje. „Říkal jsem inženýrům, ‚doufám, že cítíte, že děláte tu nejlepší možnou práci‘, protože to tak opravdu je, měli bychom to vnímat.

Protože makáme, po závodě všechno rozebíráme, přesuneme se k další věci, pak jsme zpátky v továrně a jedeme na další závod, je těžké na chvíli vydechnout a ocenit všechnu tu skvělou práci, kterou dělá každý jednotlivec, ale i celý tým.

Je to skoro jako maraton, není to sprint, a když běžíte a dojde vám dech, nemůžete držet krok s těmi, kteří ho ještě mají. Zdá se, že letos jsme na tom lépe, což je dobře.“

Sdílejte na:
Zavřít