Pokud Lewis odejde, chceme Alonsa, potvrdila stáj Mercedes

Pokud Lewis odejde, chceme Alonsa, potvrdila stáj Mercedes

Pokud by se před sezonou 2016 Lewis Hamilton rozhodl neprodloužit kontrakt s Mercedesem, tým by stál o služby Fernanda Alonsa. Potvrdil to Toto Wolff.

Mistr světa roku 2014 má se stájí Mercedes tříletý kontrakt, který mu vyprší na konci nadcházejícího ročníku. Podle posledních zpráv se ale dá předpokládat, že obě strany budou mít velký zájem toto partnerství prodloužit.

Jednání o nové smlouvě bylo v průběhu minulého ročníku pozastaveno, aby se Lewis Hamilton mohl soustředit na boj o mistrovský titul se stájovým kolegou Nicem Rosbergem. O prodloužení kontraktu se tak mělo znovu jednat týden po posledním závodě roku 2014, ve kterém Hamilton získal titul. Nové informace o partnerství britského závodníka a Mercedesu jsou ale v nedohlednu.

V rozhovoru pro italská média se šéf Mercedes Motorsport Toto Wolff nechal slyšet, že kontrakt s Lewisem Hamiltonem se bude řešit v průběhu tohoto roku. „Není kam spěchat, smlouva se bude projednávat v průběhu tohoto roku,“ potvrdil Wolff. „Jsme optimisté. Prioritou je pro nás samozřejmě pokračovat se současnými jezdci, ale pokud by to nebylo možné, hlavními alternativami jsou Fernando Alonso a Valtteri Bottas.“

„Je to nebezpečný závodník. Pokud dostane vůz, se kterým je možné dojet na šestém místě, dojede s ním třetí,“ řekl o Alonsovi Wolff.

Šéf Mercedesu se také nechal slyšet, koho bude považovat za největší konkurenci v příští sezoně. „Věřím, že to bude znovu Williams a také Red Bull, který se po čtyřech mistrovských titulech v řadě bude chtít vrátit do bojů o nejvyšší příčky,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít