Pokud Kubica neuspěje u Williamsu, mohl by zamířit k Ferrari

Pokud Kubica neuspěje u Williamsu, mohl by zamířit k Ferrari

Polák je mezi adepty na závodní sedačku po boku George Russella. Konkurence však není málo, navíc se zdá, že slibovaná finanční podpora nakonec nepřijde. Překvapivě by však záchranný kruh mohl Polákovi hodit tým, k němuž měl namířeno před svou vážnou nehodou v rally.

Robert Kubica by se mohl pro rok 2019 přesunout k Ferrari, pokud nedopadne jeho snaha získat druhou závodní sedačku u týmu Williams. Italská stáj totiž podle některých zpráv zvažuje Poláka na pozici jezdce na simulátoru namísto Daniila Kvjata.

Motorsport uvádí, že Kubica v Mexiku jednal se šéfem Ferrari Mauriziem Arrivabenem o možné dohodě.

Primárním cílem pro Kubicu nadále zůstává závodní sedačka u Williamsu vedle již potvrzeného George Russella. Situace však není snadná, neboť konkurence je poměrně početná.

Williams přiznal, že by rád angažoval Estebana Ocona. Jelikož však Francouz nemá potřebné sponzorské peníze, snaží se tým doplnit svůj rozpočet jinak. Musí přitom také počítat s odchodem svého titulárního sponzora, společnosti Martini, ke kterému dojde na konci letošní sezóny.

25. října 2018

Zuby na druhou sedačku u týmu si brousí také současný pilot Williamsu Sergej Sirotkin, který naopak finanční zajištění má. V paddocku Velké ceny Mexika se navíc také objevil Esteban Gutiérrez, který naznačuje, že se o místo u týmu také uchází.

Kubica podle některých zpráv sbíral finanční krytí ze strany některých polských sponzorů, nyní se však objevují informace, že se podporu nakonec vyjednat nepodařilo.

Pokud by Kubica nakonec k Ferrari zamířil, znamenalo by to, že by se do Maranella nakonec dostal, osm let poté, co se měl stát závodním jezdcem italského týmu. Začátkem roku 2011 však jeho závodní kariéru na dlouho zastavila vážná havárie v italské rally.

Má se však zato, že by Kubica neplnil roli rezervního jezdce, pouze vývojového. Pokud by tedy Ferrari potřebovalo během sezóny náhradníka, zaskočil by Antonio Giovinazzi, jenž bude jinak závodit pro tým Sauber.

27. října 2018

Sdílejte na:
Zavřít