Podle Palmera je 22 závodů akceptovatelných

Podle Palmera je 22 závodů akceptovatelných

Předběžný návrh kalendáře Velkých cen pro rok 2014 obsahuje nebývale velké množství závodů, předběžný rozpis obsahuje hned 22 Grand Prix, pojede se tento rekordní počet závodů již příští rok?

Mezinárodní automobilová federace vydala minulý týden předběžný kalendář závodů pro sezónu 2014, který obsahuje nové okruhy v Mexiku, New Jersey a Rusku, k nim se přidá i navrácená Velká cena Rakouska, která se pojede na slavném A1 Ringu.

Bývalý jezdec týmů Williams a Tyrrell moc dobře ví, jak je cestování po světe se závodním týmem náročné, společně se svým týmem cestuje se šampionátem Formule 2. Podle Jonathana Palmera by pro stáje Formule 1 neměl být příliš velký problém přizpůsobit se dvaadvaceti Velkým cenám v jednom roce.

„Samozřejmě to bude velká výzva a není to úplně jednoduchá práce, nicméně stáje Formule 1 jsou nesmírně organizované a profesionální společnosti, takže by pro ně neměl být takový problém absolvovat 22 závodů v jedné sezóně,“ nechal se slyšet Palmer.

„Je dost pravděpodobné, že to bude hodně náročné a lidé z jednotlivých týmů budou unaveni, ale není to nezvladatelná situace, rozhodně by to mohlo být hodně zajímavé,“ dodal.

Jonathan Palmer odjel svůj poslední závod v Austrálii roku 1989, jen tak pro zajímavost, v tomto roce obsahoval kalendář Formule 1 celkem 16 Velkých cen.

Sdílejte na:
Zavřít