Pirelli: Z testů v Jerezu je těžké udělat nějaký závěr

Pirelli: Z testů v Jerezu je těžké udělat nějaký závěr

Minulý rok to byly právě pneumatiky Pirelli, které způsobily nemalé ztížení závodů pro mnoho pilotů. Zvyknout si na nová pravidla a nové modely tak některým jedincům trvalo skoro polovinu závodů. Letošní ročník už by prý měl být lepší, ozývalo se ze strany pilotů.

Pirelli bylo spokojeno s prvním testem svých nových modelů, který se uskutečnil před několika dny ve španělském Jerezu. Sám výhradní dodavatel pneumatik pro závody Formule 1 však přiznává, že díky ztíženým podmínkám se nedají tak dobře vyhodnotit žádné závěry.

„Za ty čtyři dny, které jsme v Jerezu s většinou stájí strávili, jsme mohli sledovat, jak se nové pneumatiky ve spojení s novými modely aut chovají a to nám dalo určitou představu,“ prohlásil ředitel motosportu Pirelli Paul Hembery.

„Prozatím to vypadá, že všechno je, tak jak jsme si plánovali. Pneumatiky na tento rok jsou kvalitnější než ty, co měli piloti k dispozici v minulé sezóně, a dávají daleko větší možnosti pro lepší výkony,“ prohlásil na účet nových modelů Hembery.

Hembery ovšem prozradil, že trať v Jerezu, na které se testy jezdily, byla nevyhovující a její hrubost tak omezila, aby se pneumatiky mohly testovat tak, jak Pirelli očekávalo. „Kvůli tomu bylo velice těžké, abychom vyvodili nějaké závěry. Trať se stala od minulého roku ještě daleko hrubější. Získali jsme spoustu cenných dat pro tvrdé a středně tvrdé pneumatiky, ale velmi málo pro měkké a prakticky žádné pro super měkké.“ bet365 a další sázkové kanceláře  budou sledovat, jak se budou vyvíjet další testy před prvním závodem, který se pojede už příští měsíc.

Eva Liba

Sdílejte na:
Zavřít