Pirelli oznámilo alokaci pneumatik pro další závody

Pirelli oznámilo alokaci pneumatik pro další závody

Před sebou sice máme třítýdenní pauzu od závodů Formule 1, ale Pirelli již odhalilo, které směsi přiveze na další závody Formule 1. Oznámení se týká Belgie, Itálie a Singapuru.

Na závod ve Spa-Francorchamps, který se uskuteční ke konci tohoto měsíce, se Pirelli rozhodlo použít střední a měkkou směs pneumatik. Stejná kombinace obou směsí se využila ve Valencii a na Nürburgringu. Díky rozmanité charakteristice belgického okruhu to bude skvělé místo pro využití střední směsi, která je jakýmsi kompromisem mezi tvrdými a měkkými pneumatikami. Zároveň s nízkými teplotami bude zahřívací doba měkkých pneumatik důležitým faktorem.

Při domácí Velké ceně výrobce pneumatik v Itálii se taktéž pojede na střední a měkké směsi zatímco na městském okruhu v Singapuru budou použity super měkké a měkké pneumatiky stejně jako tomu bylo v Monaku, Kanadě a Maďarsku.

„V našem prvním roce ve Formuli 1 se s každým závodem toho naučíme více a více a můžeme tak naše pneumatiky vylepšovat,“ vysvětluje šéf Pirelli, Paul Hembery. „Čekají nás tři nejnapínavější závody z celého kalendáře, věříme, že naše rozhodnutí ohledně směsí pneumatik bude charakteristice těchto okruhů velmi dobře pasovat. Samozřejmě, že do toho mohou zasáhnout i jiné faktory jako například počasí, ale rozhodnutí, které jsme udělali, jsou navrženy tak, aby týmům pomohly maximalizovat jejich výkon.“

Sdílejte na:
Zavřít