Pirelli odhalilo volbu pneumatik na další závody

Pirelli odhalilo volbu pneumatik na další závody

Pirelli odhalilo, jaké kombinace směsí svých pneumatik přiveze na Velké ceny Španělska, Monaka, Kanady a Rakouska během příštích měsíců.

Oficiální dodavatel pneumatik se rozhodl zůstat agresivní se svou volbou pneumatik, což tedy potěší například Ferrari a další týmy, které jsou ke svým pneumatikám šetrnější.

Ačkoliv výběry jsou identické s těmi loňskými, rychlejší vozy a výkonnější motory na pneumatiky budou klást ještě vyšší nároky, což oproti loňsku povede ke zvýšenému opotřebení.

Do Španělska Pirelli přiveze tvrdou (oranžovou) a středně tvrdou (bílou) směs. To jsou dvě nejtvrdší směsi z nabídky Pirelli. Italská společnost je zvolila kvůli vysokým teplotám a vysokorychlostním zatáčkám a šikanám v Barceloně.

Následující tři závody, tedy v Monaku, Kanadě a Rakousku, vozy budou nazouvat naopak to nejměkčí v nabídce – superměkkou (červenou) a měkkou (žlutou) směs. Všechny tři tratě mají velmi nízké nároky na pneumatiky.

Monako je nejpomalejším okruhem v kalendáři a pneumatiky tu výsledky příliš neovlivňují. Kanada a Rakousko jsou pak okruhy vyžadující velmi malý přítlak a k příliš velkému namáhání pneumatik tu nedojde.

Sdílejte na:
Zavřít