Pirelli doporučuje týmům, kolik kol mají odjet na jednotlivých směsích

Pirelli doporučuje týmům, kolik kol mají odjet na jednotlivých směsích

Italská společnost dodávající pneumatiky všem týmům Formule 1 vůbec poprvé vydala doporučení, kolik by jednotlivé směsi gum měly na okruhu Silverstone vydržet.

Pirelli podobné prohlášení vydalo vůbec poprvé a dá se předpokládat, že jedním z hlavních důvodů je defekt pneumatiky Sebastiana Vettela během posledního závodního víkendu v Rakousku. Tam se závodník Ferrari pokoušel na jedné ze směsí vydržet co možná nejdéle, na cílové rovince mu však pneumatika praskla.

Italská společnost ovšem informuje týmy, že při tvorbě strategií pro nedělní závod mají spoléhat především na svá data, která během závodního víkendu nasbírala. Do nich může promluvit i aktuální stav vozovky či počasí. Oranžová směs by na okruhu Silverstone měla vydržet 26 kol, bílá 28 kol a žlutá 15 kol. Vždy sice platí zásada, že nejvíce má vydržet nejtvrdší směs pneumatik, ta oranžová se ale během tohoto víkendu mnohem více degradovala. I proto si Pirelli myslí, že více vydrží právě bílá.

Pirelli také odhaduje, že nejlepší možnou zvolenou strategií budou dvě zastávky v boxech s dvěma stinty na měkkých pneumatikách a jedním na středně tvrdých. Alternativní možností by mohl být závod o třech zastávkách, kdy by se většina odjela na měkkých sadách pneumatik. Jak se týmy rozhodnou uvidíme už dnes od 14 hodin, kdy startuje Velká cena Velké Británie.

Sdílejte na:
Zavřít