Pirelli chystá na závěr sezóny vlastní testování

Pirelli chystá na závěr sezóny vlastní testování

Výhradní dodejce pneumatik pro týmy Formule 1 potvrdil, že po posledním závodním víkendu letošní sezóny uspořádá vlastní jednodenní testy sloužící k vývoji pneumatik. Toto testování by se mělo uskutečnit prvního prosince a možnost zúčastnit se dostanou všechny týmy.

Dlouhou sezónu, jejíž konec letos vyšel až na poslední listopadový víkend, se rozhodla ještě prodloužit firma Pirelli. V úterý 1.12. totiž v Abú Zabí začnou od devíti hodiny lokálního času testy pneumatik, což možná úplně nepotěší mechaniky jednotlivých týmů, kteří už se pravděpodobně těšili na závěrečné oslavy a zaslouženou dovolenou.

Pirelli slíbilo, že s nabídkou účasti na dvanáctihodinovém testování osloví všechny týmy a je velmi nepravděpodobné, že by si zejména přední stáje nechali tuto příležitost ujít, protože právě zde bude mimo jiné možnost seznámit se s úplně novou ultra měkkou sadou pneumatik, kterou pro příští rok hodlá Pirelli nabízet.

O vlastnostech této nové varianty toho totiž nikdo zatím moc neví a je otázkou, zda bude použitelná pouze v kvalifikaci nebo bude mít nějaký reálný význam také v závodech. Zatím víme jen to, že bude označena fialovým pruhem, o čemž rozhodli fanoušci v internetovém hlasování, kde tato varianta získala podporu 85 procent oproti 15 procentům pro stříbrnou.

Všechny zúčastněné týmy budou mít právo nasadit na testování jeden vůz, který nebudou smět využívat k testování jiných nových komponent s výjimkou pneumatik. Regulérnost testů musí zajistit Pirelli, které převezme nad celým programem kontrolu a bude mít právo řídit jednotlivé týmy. 

Pirelli také stáje požádalo, aby na testování neposílali nezkušené jezdce, ale pouze závodní nebo rezervní piloty, aby byla zajištěna vysoká kvalita testování a zejména pak co nejpřesnější zpětná vazba. To je samozřejmě také v zájmu týmů, které Pirelli často kritizují kvůli dodávání nekvalitních nebo naopak příliš kvalitních pneumatik. 

Sdílejte na:
Zavřít