Piloti ze středu pole žádají pro své týmy více peněz

Piloti ze středu pole žádají pro své týmy více peněz

Formule 1 zažívá těžké ekonomické časy. Současná technologie zdražila soutěž více než kdy jindy a týmy ze středu pole jsou ve složité situaci. Zatímco výrobci mají téměř tolik peněz, kolik chtějí, menší týmy musí přežívat bez výrazných cílů. Střed pole je džungle, ve které by více peněz mohlo být klíčové. Toto jsou názory některých jezdců z těchto týmů.

I přes velmi dobrou sezónu pro Force Indii, která by se poprvé mohla v poháru konstruktérů umístit na pátém místě, na kterém se i se 112 body právě nachází, jsou problémy s penězi více než zřejmé. Podle několika zdrojů by tým mohl být blízko dohody s Astonem Martinem. Britský výrobce má partnerství s Mercedesem, které by mohlo být spojením mezi oběma týmy. Kromě toho Johnnie Walker by mohl přijít coby sponzor vzhledem k tomu, že Diageo, společnost, kterou vlastní, má blízko k Vijayu Mallyaovi.

Sergio Pérez vyjádřil přání El Mundo Deportivo (španělské noviny), aby bylo jasno v prohlášeních. „Pokud Aston Martin přijde, bude to velmi, velmi dobré. Je to významná značka a vždy chceme, aby nás s takovými značkami spojovali. Týmu důvěřuji. Znám plány na rok 2016, takže si myslím, že jsme v dobré pozici, ale na příští rok potřebujeme lepší rozpočet.“

Nico Hülkenberg, týmový kolega Mexičana, s tím souhlasí: „Jestliže vezmete v úvahu velikost našeho týmu a rozpočet, který máme dispozici, tak si myslím, že naše síla je v tom, že jsme velmi efektivní s tím, co máme. Co se týče naší slabosti… ano, potřebujeme hlubší kapsy,“ pronesl letošní vítěz 24 hodin Le Mans. V roce 2016 se ale slavného francouzského závodu nebude moci zúčastnit, jelikož se v té době pojede Velká Cena Evropy v Baku.

Podobný názor má i Brazilec Felipe Massa. Přestože v roce 2014 skončil Williams na třetím místě a vypadá to, že letos také, je jasné, že jim něco chybí, aby byli skutečnou hrozbou pro velké týmy. „Myslím si, že s ohledem na velikost našeho týmu, pracujeme velmi dobře. Jen potřebujeme trochu více peněz, které bychom mohli vložit do auta.“

Sdílejte na:
Zavřít