Piloti mají čas na výběr čísla do Vánoc

Piloti mají čas na výběr čísla do Vánoc

Piloti Formule 1 musí odeslat svou volbu permanentního čísla nejpozději 23. prosince 2013. Piloty individuálně začala FIA kontaktovat tento víkend.

Po změně v regulacích si každý pilot musí vybrat číslo mezi 2 a 99 a s tímto číslem budou jezdit celou jejich kariéru v F1.

Číslo bude zobrazeno na voze a poprvé v historii musí být i viditelně zobrazeno na jejich helmách. Letos měl své číslo 7 na své helmě viditelně vyobrazen pouze Kimi Räikkönen a tento design se rozhodně řadil k těm zdařilejším v poli, proto se nikdo neobává toho, že by toto pravidlo mělo vzhled přileb nějak zkazit.

FIA všechny piloty požádala, aby si vybrali tři čísla; svoje preferované číslo a druhé a třetí alternativní číslo.

Pokud si dva piloti vyberou stejné číslo, ten, který v letošní sezoně skončil na vyšší příčce, dostane přednost.

Číslo 1 je rezervováno pro šampiona Sebastiana Vettela, který si však může zvolit i jiné číslo. Alternativní čísla samozřejmě Vettel volit nemusí, protože ať už bude chtít jeho preferované číslo kdokoliv, dostane ho on.

Vybraná čísla budou zveřejněna v lednu, ale někteří piloti už vyjádřili zájem o určitá čísla. Sergio Perez by rád nosil číslo 11, Felipe Massa 19, Valtteri Bottas číslo 77 a Jean-Eric Vergne se rozhoduje mezi 27, 25 a 21.

Nováčci si taktéž budou moci vybrat svá čísla, avšak samozřejmě budou mít ve výběru nejmenší přednost.

Piloti, kteří budou podepsáni pro příští sezonu až po 23. prosinci 2013, si budou moci vybrat své číslo až dodatečně.

Sdílejte na:
Zavřít