Peter Sauber odchází z Formule 1, jeho tým mění majitele

Peter Sauber odchází z Formule 1, jeho tým mění majitele

Sauber F1 Team byl prodán švýcarské investiční firmě Longbow Finance, tato dohoda znamená odstoupení zakladatele týmu Petera Saubera ze všech jeho funkcí v týmu.

Poslední dobou se objevilo mnoho spekulací o budoucnosti švýcarského týmu Sauber v souvislosti s novými potenciálními investory. Ve středu tým z Hinwilu tyto spekulace potvrdil. Veškerý podíl v týmu držený Peterem Sauberem a Monishou Kaltenbornovou byly odkoupeny investiční společností Longbow Finance.

Tato dohoda znamená zajištění nejbližší budoucnosti týmu, který si jméno svého zakladatele ponechá. Kaltenbornová v týmu zůstane jako šéfka týmu a CEO. Na druhé straně Peter Sauber tým úplně opustí, jeho post předsedy vedení obsadí Pascal Picci z Longbow Finance.

Peter Sauber se vyjádřil takto: „Monisha Kaltenbornová a já jsme včera podepsali dohody, která zajistí budoucnost týmu Formule 1 a společnosti Sauber Group. Jsem šťastný, že moje odvážná investice do odkoupení týmu zpět do mého vlastnictví, kterou jsem před šesti lety učinil se záměrem zajistit základnu v Hinwilu a místo ve Formuli 1, se ukázala býti správnou.“

Kaltenbornová k tomu dodala toto: „Jsme s dohodou s Longbow Finance velmi spokojeni, můžeme zajistit budoucnost Sauberu v královně motorsportu. Jsme přesvědčeni, že společnost je perfektním partnerem na cestě ke konkorunceschopnosti a úspěchům týmu. Nová struktura nám dovolí konečně rozšířit náš obchod se třetími stranami, ve kterém využíváme našeho know-how. Toto řešení je v nejlepším zájmu našich zaměstnanců, partnerů, dodavatelů a švýcarského motorsportu.“

Sdílejte na:
Zavřít