Pérez si nechává otevřené možnosti pro rok 2018

Pérez si nechává otevřené možnosti pro rok 2018

Sergio Pérez říká, že setrvání s týmem Force India je plánem číslo jedna, pro rok 2018 si však nechává dveře otevřené i alternativním možnostem, například možnému přesunu do Ferrari.

Začátkem týdne Sergio Pérez oficiálně potvrdil, že pro sezonu 2017 zůstává se stájí Force India. Oznámení tak oficiálně ukončilo spekulace o jeho možném přesunu do týmů Renault či Williams. Před prodloužením smlouvy Kimiho Räikkönena se hovořilo také o tom, že by mexický závodník mohl zamířit do Ferrari. Nic z toho se ale nestalo.

„Nevyhledával jsem angažmá jinde,“ řekl nyní Pérez k celé situaci. „Měli jsme nějaké další možnosti, ale plán A byl zůstat s týmem Force India. Chtěl jsem jistou stabilitu a důležitá pro mě byla také věrnost. Tenhle tým pro mě po celou dobu mé kariéry hodně znamenal.“

„Navíc ta nejistota, co se bude dít, mě hodně rozptylovala. V posledních třech měsících jsem se musel mít na pozoru, protože jsem nevěděl, jaká budoucnost mě vlastně čeká. Nebylo to ideální, ale nakonec myslím, že jsme to všechno zvládli dobře. Jsem teď zvyklý na jednání s týmem, na spekulace v médiích a mnoho podobného. Nakonec mě to svým způsobem posilnilo,“ dodal mexický závodník, který v letošním roce vybojoval už druhé stupně vítězů.

Sdílejte na:
Zavřít