Pérez přestup Hülkenberga do Renaultu očekával

Pérez přestup Hülkenberga do Renaultu očekával

Sergio Pérez předpokládal, že když odmítne nabídku týmu Renault, využije toho Nico Hülkenberg a francouzskou stájí se nechá angažovat.

Mexický závodník byl s přesunem do Renaultu spojován dlouho dobu, nakonec se však rozhodl pro setrvání ve Force Indii. O několik dní později francouzská stáj oznámila, že angažovala Pérezova stájového kolegu Nica Hülkenberga, který v týmu bude působit od sezony 2017 a podle prvotních informací má víceletý kontrakt. Kdo bude jeho parťákem se zatím neví.

„Věděl jsem, že Nico byl společně se mnou na seznamu kandidátů velmi vysoko. Takže když jsem se nerozhodl přestoupit já, bylo mi jasné, že sáhnou po něm,“ uvedl Mexičan před startem závodního víkendu v americkém Austinu. Bývalý jezdec stáje McLaren nyní čeká na jméno svého nového stájového kolegy a možnosti pro rok 2018 si nechává otevřené.

Spekuluje se o angažování Estebana Ocona, Pascala Wehrleina či Daniila Kvyata. Hlavním kritériem pro tým bude podle Péreze rychlost. „Jsem si jistý, že tým nakonec učiní co možná nejlepší rozhodnutí. Je jasné, že tým bude chtít rychlého závodníka se zájmem o kvalitní spolupráci. I pro mě samotného bude důležitým faktorem to, abych měl co možná nejrychlejšího stájového kolegu,“ dodal Sergio Pérez, který v letošní sezoně vybojoval už dvě umístění na stupních vítězů.

Sdílejte na:
Zavřít