Pérez: Penalizace za Sirotkina byla férová, zavřel jsem ho moc brzo

Pérez: Penalizace za Sirotkina byla férová, zavřel jsem ho moc brzo

Sergio Pérez uznal správnost penalizace průjezdu boxovou uličkou za svůj incident se Sergejem Sirotkinem, při kterém do ruského závodníka na pohled nevybíravě na rovince zboku najel. Mexičan označil situaci za špatně vyhodnocenou.

Force India má za sebou velice nepovedenou Velkou cenu Singapuru. Její jezdci Sergio Pérez a Esteban Ocon se srazili hned ve třetí zatáčce závodu, což druhý jmenovaný odnesl okamžitým odstoupením.

Pérez pokračoval a byl nejlepším „ze zbytku pole“ za nejsilnější šesticí. Špatně načasovaná zastávka v boxech ho ale zařadila do hloubi pole, kde se zasekl za Sergejem Sirotkinem. Po stížnosti na Rusův obranný styl Pérez zaútočil v šikaně tvořenou zatáčkami 16 a 17. Na následující rovince přiom do williamsu nevybíravě zboku najel, což sportovní komisaři ohodnotili penalizací průjezdu boxy.

Mexičan hned po závodě přiznal, že trest byl férový: „Zavřel jsem dveře dřív, než jsem měl, budu se muset ještě podívat, ale myslím, že penalizace byla férová. Bylo to tvrdé závodění, on si velice tvrdě bránil svoji pozici, na brzdách měnil směr, taky často blokoval kola.

Nakonec to není ideální. Stálo mě to hodně, ale nemyslím si, že by to na mém výsledku něco změnilo (kdybych penalizaci nedostal). Věděl jsem, že se mi ten závod vymyká z rukou, takže bylo těžké předjíždět.

Pálil jsem si brzdy, motor, pneumatiky, takže to bylo ohromně frustrující.“

16. září 2018

Sdílejte na:
Zavřít