Pérez je člověk na správném místě, chválí svého jezdce Whitmarsh a slibuje zlepšení McLarenu

Pérez je člověk na správném místě, chválí svého jezdce Whitmarsh a slibuje zlepšení McLarenu

Šéf McLarenu Martin Whitmarsh přiznal, že je ohromen postojem Sergia Péreze k obtížnému úvodu do letošní sezóny. Mexičan před začátkem tohoto ročníku věřil, že má šanci bojovat o titul, aktuálně má ale na svém kontě pouze dva mistrovské body.

Sergio Pérez se stal jezdcem McLarenu po dvou sezónách strávených u stáje Sauber, u britského týmu nahradil Lewise Hamiltona, jenž stříbrné šípy po šesti letech opustil a odešel k Mercedesu.

Pérez byl na konci loňského roku hodně sebejistý a prohlásil, že není důvod, proč by v letošní sezóně nemohl bojovat o mistrovský titul. Nový monopost MP4-28 je ale zatím daleko za očekáváními, a oba jezdci britského týmu s ním zatím vybojovali každý po dvou bodech.

Šéf týmu Martin Whitmarsh si ale počínání mexického závodníka chválí. Potěšen je zejména tím, jak se k celé situaci Pérez i přes nevydařený start do nového ročníku postavil.

„On pro tým odvádí skvělou práci,“ řekl boss stříbrných šípů o bývalém jezdci Sauberu. „Není úplně snadné přejít do týmu jako je McLaren a závodit s vozem, který v současné chvíli není stavěný pro boje o vítězství v jednotlivých závodech.“

„Je to velmi inteligentní člověk, je sice velmi mladý, zároveň má ale zkušenosti a zanechává chladnou hlavu, dokázal se vypořádat s tím, že jsme do nového ročníku nevstoupili tou správnou nohou a chce pracovat na co nejrychlejším zlepšení našeho vozu,“ řekl dále Whitmarsh.

Když se Mexičana britská média nedávno dotazovala, zda-li svého přestupu k McLarenu nelituje, byl rozhodně proti.

„Máme dva kvalitní a perspektivní závodníky, opravdu si na současné jezdecké složení nemůžeme stěžovat. Jejich přístup k současné situaci týmu nás ohromuje, chtějí se s aktuální krizí vypořádat co nejlépe, a my věříme, že oběma brzy poskytneme vítězný vůz,“ dodal.

Jak to vidí Autosport?

Určité nejasnosti vyvolávají vyjádření Sergia Péreze, které pronesl několik dní zpět. Podle vlastních slov by se totiž raději potýkal s problémy McLarenu, než aby bojoval o vítězství u některého z jiných týmů.

Ale ruku na srdce, opravdu by mladý a talentovaný jezdec raději bojoval s top týmem o účast v závěrečné části kvalifikace, než aby s monopostem ze středu pole proháněl nejrychlejší závodníky na prvních pozicích?

Po zkušenostech ze Sauberu a jezdecké akademie Ferrari, kde se s ním pracovalo ještě jako se školákem, se rázem ocitl mezi velkými chlapy. Nestydí se McLaren nazývat nejlepším týmem v historii Formule 1, a zcela jistě je rád, že může být jeho součástí.

Bohužel pro mexického závodníka se hned v úvodu ročníku dostal do problémů, v Austrálii zbytečně rychle obul pneumatiky do sucha a přišel tak o šanci na dobrý výsledek v kvalifikaci. I tak mu ale tyto zkušenosti mohou v budoucnu pomoci.

Pérez je i přes svůj mladý věk dostatečně zkušený a ví, že se svým aktuálním vozem může jen těžko pomýšlet na vítězství. McLaren je ale zkušený a kvalitní tým, a proto se pravděpodobně velmi rychle dokáže otřepat, a připraví svým jezdcům takový vůz, který bude bojovat o vítězství ve Velkých cenách.

Sdílejte na:
Zavřít