Pérez: Chceme bojovat o Q3

Pérez: Chceme bojovat o Q3

Podle mexického závodníka by měl být Sauber schopen bojovat v zítřejší kvalifikaci na Velkou cenu Abú Dhabí o účast v třetí části kvalifikace, tudíž o start z první desítky.

V pátečních trénincích na okruhu Yas Marina obsadil Sergio Pérez šestnácté a desáté místo. Dle vlastních slov chce v zítřejší kvalifikaci bojovat o účast ve třetí části kvalifikace. „Byl to pro nás dobrý den,“ řekl budoucí jezdec McLarenu. „Podařilo se nám naplnit náš předem stanovený plán, takže v tomto ohledu jsme spokojeni.“

„Vůz si s tímto okruhem opravdu rozumí, máme dobré nastavení a věřím, že zítra a v neděli budeme konkurenceschopní. Pokud vše půjde dobře, můžeme zítra bojovat o účast ve třetí části kvalifikace,“ řekl dále mexický závodník.

O něco zklamanější byl z výkonů svého vozu stájový kolega Kamui Kobayashi. Jeho maximem byla třináctá příčka v prvním tréninku, v tom odpoledním si ještě o další tři pohoršil. „Měl jsem v průběhu tréninků lehčí problémy s vyvážením vozu, ale je to jen první den, chceme na tom ještě zapracovat.“

„Soustředil jsem se dnes také na práci s pneumatikami. Ani jedna směs gum tu ale nemá výrazné problémy s degradací, což je pro nás rozhodně pozitivní,“ řekl japonský pilot, který stále bojuje o závodní sedačku pro nadcházející sezónu.

Sdílejte na:
Zavřít