Oprsklý Verstappen získal bod, s průběhem závodu byl ale nespokojený

Oprsklý Verstappen získal bod, s průběhem závodu byl ale nespokojený

Mladičký Verstappen prožil v Austrálii vzrušující závod. Ten ale dokončil až na desátém místě a Melbourne tak neopouští v příliš dobré náladě.

Osmnáctiletý závodník do Velké ceny Austrálie odstartoval z pátého místa, jenže vše nešlo úplně podle plánů a po vzájemné kolizi s týmovým kolegou dojel až desátý. „Jsem frustrovaný a hodně zklamaný. Doufám, že příští závod se nám povede o mnoho lépe,“ řekl Verstappen, který se během závodu pohádal s týmem. Důvodem bylo to, že italská stáj nedala příkaz k týmové režii a údajně rychlejšího Maxe nepustila před Sainze.

„Před tou chaotickou zastávkou v boxech jsem byl poměrně rychlý,“ řekl Max po návštěvě v boxech, na kterou však mechanici nebyli úplně připraveni. „Bylo to nedorozumění mezi námi. Smůla. Poté jsem se zasekl za Carlosem (Sainzem) a nemohl jsem už dohnat ztrátu,“ zlobil se Holanďan.

I když Sainz od Verstappena schytal už během závodu spršku kritiky, po velké ceně byl s průběhem spokojený. „Nemám s průběhem závodu žádný problém. Předjeli jsme hodně aut a udělali dobrou show, i když výsledek není takový, jaký jsme si před startem tohoto podniku přáli,“ uvedl Sainz, který v neděli skončil devátý.

Sdílejte na:
Zavřít