ONLINE: Formule E-ePrix Chile

ONLINE: Formule E-ePrix Chile

Sledujte spolu s námi dění ze čtvrtého závodu sezony Formule E 2017-2018, který se poprvé koná v ulicích hlavního města Chile Santiaga.

19:46-Vítejte u naší reportáže ze čtvrtého závodu aktuální sezony Formule E v chilském hlavním městě Santiagu.

19:51- Po třech odjetých závodech vede šampionát pilot týmu Mahindra Felix Rosenqvist. Švéd dokázal zvítězit ve druhém hongkongském závodě a také před třemi týdny v Marrakeši. Na svém kontě má 54 bodů. O čtyři body méně má druhý Sam Bird. Třetí pozice patří v celkovém pořadí Jeanu-Ericu Vergnovi, který nasbíral zatím 46 bodů. V úvodních třech závodech se příliš nezadařilo hlavním dvoum protagonistům loňské sezony Formule E. Sébastienu Buemimu patří celkově šestá příčka s 22 body a obhájce titulu Lucas Di Grassi dokonce ještě ani jednou nebodoval.

19:55-Do dnešního závodu vyrazí z první pozice celkově třetí Vergne. Ten v kvalifikaci vybojoval již druhou pole position ve čtvrté sezoně. Nejvýhodnější startovní pozici měl již pro první závod sezony v Hong Kongu. Spolu s ním vyrazí z první řady Sébastien Buemi. Ze třetího místa odstartuje Vergnův stájový kolega André Lotterer. Němec je během tohoto podniku příjemným překvapením. Zatímco v prvních třech závodech si nepřipsal jediný bod, během volných tréninků a kvalifikace v Chile podával velmi dobré výkony. Až ze třinácté pozice vyrazí do závodu úřadující šampion Lucas Di Grassi. Ten sie v kvalifikaci zajel třetí čas, na startu byl ovšem odsunut o deset pozic. Smůla tak Brazilce provází i dnes v Chile. V sedmé řadě se Di Grassi potká s Felixem Rosenqvistem. Vedoucímu muži šampionátu se kvalifikace nepovedla a dnes odstartuje až čtrnáctý, takže ho nečeká vůbec snadný závod.

20:06-Jean-Eric Vergne po startu odolal útokům soupřů a udržel si vedení. Na druhou pozici se posunul Nelson Piquet Jr. a třetí jede André Lotterer. Ihned po startu bohužel končí závod pro José Máriu Lópeze a Mara Engela, kteří havarovali. V problémech je také Nick Heidfeld, který ulomil kolo. Možná ale přesedne do druhého vozu a bude pokračovat. Na trati je pochopitelně Safety Car.

20:10-Sébastien Buemi se po startu propadl na čtvrtou příčku. Lucas Di Grassi postoupil o čtyři pozice a momentálně jede devátý před svým týmovým kolegou Danielem Abtem, který je desátý. Za dvojicí jezdců Audi jede Felix Rosenqvist. Lídr šampionátu je nyní jedenáctý.

20:13-První desítka aktuálně vypadá takto: 1.Vergne,2.Piquet,3.Lotterer,4.Buemi,5.Bird,6.Lynn,7.Prost,8.Turvey,9. Di Grassi a 10.Abt.

20:15-Z důvodu odklizení havarovaného vozu Mara Engela musejí jezdci projíždět boxovou uličkou.

20:19-Nick Heidfeld i přes postartovní potíže pokračuje v závodě. Patří mu ale poslední osmnácté místo. Jedinými dvěma odstoupivšími piloty jsou José María López z týmu Dragon Racing a pilot stáje Venturi Maro Engel. Jezdci nyní najeli do čtvrtého kola z celkových 37. Na trati stále zůstává Safety Car.

20:22-Závod byl restartován.

20:24-Na čele stále Vergne před Piquetem a Lottererem.

20:25-Schyluje se nám k bitvě o čtvrté místo. Na Sébastiena Buemiho dotírá Sam Bird.

20:28-Felix Rosenqvist se posouvá do první desítky. Jezdci jsou momentálně v desátém kole.

20:30-Jean-Eric Vergne dokázal Nelsonu Piquetovi poodjet a v čele má pohodlný náskok.

20:32-Edoardo Mortara se ocitl v hodinách a propadl se až na předposlední sedmnáctou příčku.

20:34-Lucas Di Grassi pokořil Olivera Turveyho a je nyní osmý. Jeho týmového kolegu Daniela Abta naopak nejspíše potkaly nějaké problémy a jede s výraznou ztrátou poslední.

20:36-Nyní je Abt v boxech. Jeho týmový kolega Lucas Di Grassi překonal dalšího soupeře. Tentokrát to byl Nicolas Prost.

20:38-Lucas Di Grassi již tlačí na šestého Alexe Lynna.

20:42-A nyní se přes něj i přes drobné popostrčení ze strany Lynna skutečně dostává. Současně také André Lotterer předjíždí Nelsona Piqueta a Techeetah tak nyní má své jezdce na prvních dvou místech. Do boxů na výměnu vozu také zajel Nicolas Prost.

20:44-Po Prostovi do boxů zajíždí také většina startovního pole. Jsou to Vergne, Lotterer, Piquet, Buemi, Di Grassi, Rosenqvist, Lynn, D´Ambrosio, Prost, Evans a další.

20:48-Po zastávkách v boxech stále jedou na první dvou místech Jean-Eric Vergne a André Loterer z týmu Techeetah. Třetí je Piquet, čtvrtý Buemi, na páté místo poskočil Felix Rosenqvist, šestý je Lynn, sedmý Bird, osmý D´Ambrosio, devátý Prost a nejlepší desítku uzavírá Mitch Evans.

20:49-Tak to je neskutečné! Lucas Di Grassi zastavuje vůz z důvodu technických problémů! Tým Audi tak již nemá v závodě ani jednoho ze svých pilotů. Di Grassi tak ani ve čtvrtém závodě nedokáže bodovat a jeho šance na obhajobu titulu jsou stále menší.

20:51-Ke změně dochází mezi jezdci týmu DS Virgin Racing. Sam Bird předjíždí Alexe Lynna a nyní mu patří šesté místo.

20:53-Do konce závodu zbývá deset kol. Na čele stále Vergne o vteřinu před svým týmovým kolegou Lottererem. Na třetím místě stále Nelson Piquet, k němuž se ovšem příbližil Sébastien Buemi.

20:54-Do boxů zajíždí Nick Heidfeld. Zdá se, že pro německého veterána závod končí.

20:55-A odstupuje také dosud sedmý Alex Lynn, kterého zřejmě potkaly technické problémy. Sébastien Buemi se zároveň dostává před Nelsona Piqueta na třetí místo!

20:56-André Lotterer se již dotáhl na svého týmového kolegu Vergne a dokonce naznačil útok. Toho využil Sébastien Buemi a dotáhl se na jezdce čínského týmu. Posledních sedm okruhů bude ještě velmi napínavých.

20:58– Za pódiovými pozicemi je pořadí následující: 4.Piquet,5.Rosenqvist,6.Bird,7.D´Ambrosio,8.Evans, 9.Da Costa a 10.Prost.

20:59-Nelsonu Piquetovi nyní nevyšel útok na třetí pozici v první zatáčce, do které nestihl dobrzdit včas a nyní padá ažý na šesté místo. Na čtvrtou pozici se posouvá Felix Rosenqvist a na pátou Sam Bird. Obrovská škoda pro historicky prvního šampiona této série.

21:01-Lotterer nyní opět zkusil zaútočit na svého týmového kolegu a dokonce kolidoval s jeho záďí. Díky tomu se na ně dotáhli třetí Buemi, čtvrtý Rosenqvist a pátý Bird. Do konce závodu chybí pouhé tři kola!

21:04-Rosenqvist velmi agresivně dotírá na třetího Buemiho!

21:06-Jerome D´Ambrosio se posouvá na osmé místo před Antonia Felixe Da Costu.

21:07-Jezdci jsou v posledním kole. Vergne poodjel Lotterovi. Třetí stále Buemi, těsně za ním jsou však čtvrtý Rosenqvist a pátý Bird.

21:10-A je tady cíl závodu, který vyhrává Jean-Eric Vergne! Pro Francouze je to druhý triumf ve Formuli E. Poprvé zvítězil loni v posledním závodě sezony 2016-2017 v Montrealu. Na druhém místě dojíždí André Lotterer, pro něhož je to první pódium ve Formuli E a zároveň také první body. V Chile se mu skutečně dařilo velice dobře. Možná to bude znít neuvěřitelně,ale Techeetah je prvním týmem, který dokázal získat ve Formuli E double! Na bronzový stupínek vystoupí Sébastien Buemi. Vzhledem k tomu, že vozy stáje Techeetah závodí s vozy Renault, na pódiu tak uvidíme tři jezdce závodící s vozy francouzské značky.

21:14-Na čtvrtém místě končí Felix Rosenqvist. Pátý končí Sam Bird, šestý po chybě Nelson Piquet Jr., sedmý jeho týmový kolega Mitch Evans, osmý Jerome D´Ambrosio, devátý Antonio Felix Da Costa a pro bod za desáté místo si dojel Nicolas Prost.

21:22-Novým lídrem šampionátu se po dnešním vítězství stal Jean-Eric Vergne(71 bodů). Felix Rosenqvist padá na druhou příčku. V současnosti má na svém kontě 66 bodů a na Vergneho ztrácí pět bodů. Třetí příčka patří Samu Birdovi(61 bodů). Sébastien Buemi poskočil na čtvrtou pozici(37 bodů) a do první desítky poskočil díky dnešnímu skvělému výkonu André Lotterer. Němcovi po čtyřechj závodech patří deváté místo s 18 body. Úřadujícímu šampionovi Lucasu Di Grassimu patří dvacátá pozice a ze stálých jezdců je jediným jezdcem, jenž letos nedokázali bodovat. Do čela hodnocení týmů se po dnešních doublu dostává činský tým Techeetah(89 bodů). S dvoubodovou ztrátou je druhá stáj Mahindra Racing a třetí pozice patří týmu DS Virgin Racing(69 bodů). Vítěz předchozích třech ročníku Renault e.dams je aktuálně pátý(44 bodů) a tým úřadujícího šampiona Lucase Di Grassimu Audi Sport ABT Schaeffler se nachází dokonce až na osmé příčce se ziskem dvanácti bodů. Všem, kteří s námi tuto online reportáž sledovali, děkujeme za pozornost. Další závod čeká Formuli E až za měsíc na okruhu v Mexico City.

Sdílejte na:
Zavřít