Oficiálně: Bahrajn se vrací do kalendáře!

Oficiálně: Bahrajn se vrací do kalendáře!

Asociace FIA dnes oficiálně oznámila, že závod v Bahrajnu se vrací do kalendáře mistrovství světa vozů Formule 1 a v rámci letošního ročníku se uskuteční 30. října.

Závěrečná Grand Prix v Indii tedy bude přesunuta až do prosince, což bude jedna z nejdelších sezón Formule 1 v celé její historii. Datum pořádání Velké ceny Indie zatím není oficiálně oznámeno, Velká cena Bahrajnu se však pojede 30. října, to je již oficiální.

Velká cena v bahrajnském Sakhiru se původně měla jet 13. března coby úvodní podnik nového ročníku, ovšem kvůli politickým nepokojům v zemi byl tento podnik nakonec zrušen.

Jsou tu ovšem lidé, kteří s návratem Formule 1 do Bahrajnu z bezpečnostních důvodů nesouhlasí, například Ross Brawn, šéf stáje Mercedes, nebo Adam Parr z Williamsu. Je tedy možné, že v krajním případě budou tento závod bojkotovat a na okruh se vůbec nedostaví.

„Po informační misi prováděné v Bahrajnu na žádost prezidenta FIA, Jeana Todta, je pořádání Velké ceny vozů Formule 1 v této zemi bezpečné. Grand Prix bude uspořádána 30. října, kdy se uskuteční Velká cena Indie zatím nebude upřesněno, oficiální datum by mělo být zveřejněno během několika příštích dnů,“ stojí v oficiálním prohlášení FIA.

Sdílejte na:
Zavřít