Odvedl jsem maximum, přiznal Webber

Odvedl jsem maximum, přiznal Webber

Australan Mark Webber po závodě přiznal, že vzhledem ke zvolené strategii je druhé místo naprostým maximem, kterého mohl ve Velké ceně Japonska dosáhnout.

Mark Webber je velmi známý svými neúplně povedenými starty do závodů, na japonském okruhu Suzuka to tak špatné nebylo, po startu z pole position se propadl pouze za skvěle startujícího Romaina Grosjeana a většinu závodu bojoval právě s tímto francouzským závodníkem. V posledních kolech ale soubojem s Lotusem ztratil příliš mnoho času a v samotném závěru závodu nemohl stíhat prvního Sebastiana Vettela.

„Závod se pro nás vyvíjel velmi dobře, ale samozřejmě bych si přál tu dnes stát o ještě jeden stupínek výše,“ přiznal po závodě optimisticky naladěný Mark Webber. „Bylo tu velké množství odlišných strategií, tudíž mohl závod dopadnout opravdu jakkoliv.“

„Jsem naprosto spokojený s druhým místem, i když jsme dnes mohli pomýšlet i na něco víc. Rozhodli jsme se pro strategii tří zastávek v boxech a vzhledem k této strategii to bylo to nejlepší, čeho jsme mohli v dnešním závodě dosáhnout,“ dodal Mark Webber, pro kterého je dnešní druhé místo nejlepším výsledkem sezóny.

Australský závodník se nyní nachází na pátém místě v Poháru jezdců, na čtvrtého Lewise Hamiltona, který dnes nebodoval, aktuálně ztrácí 13 mistrovských bodů.

Sdílejte na:
Zavřít