Fan-store.cz

Odstoupení Hamiltona kvůli technickému problému je naše noční můra, přiznává Mercedes

Odstoupení Hamiltona kvůli technickému problému je naše noční můra, přiznává Mercedes

Všichni zaměstnanci ze stáje Mercedes doufají v to, že v poslední závodě této sezony nerozhodne o mistru světa Formule 1 technický problém.

Šampionát Formule 1 vyvrcholí posledním závodem sezony v Abú Dhabi, kde se bude rozdávat dvojitá porce mistrovských bodů. V boji o mistrovský titul už jsou pouze oba jezdci stáje Mercedes, lídr šampionátu Lewis Hamilton a druhý Nico Rosberg, který ztrácí 17 bodů.

Podle šéfa Mercedes Motorsport Toto Wolffa je důležité, aby o zisku mistrovského titulu nerozhodla žádná technická porucha. „Je jasné, že odstoupení Lewise kvůli technickým problémům je naše noční můra,“ nechal se slyšet Wolff. „Chceme, aby byl šampionát zakončen přímou a spravedlivou bitvou, rozhodně by nebylo fér, kdyby jeden ze závodníků odstoupil.

Nezáleží nám na tom, kdo v neděli vyhraje titul, máme k oběma závodníkům stejně dobrý vztah,“ řekl dále Wolff. „Oba jsou pro Mercedes velkým přínosem, jsou to rozdílné osobnosti, ale profesionální závodníci, takže nezáleží na tom, kdo se stane mistrem. Pokud by se však náhodou stalo, že Lewis by o zisk titulu v posledním závodě přišel, jistě to nebude konec světa. Věřím, že v příštích letech bude mít ještě velké množství příležitostí,“ dodal.

Sdílejte na: