Ocon bude v roce 2020 sedět v dobrém autě, to vám garantuji, dušuje se Wolff

Ocon bude v roce 2020 sedět v dobrém autě, to vám garantuji, dušuje se Wolff

Francouzovou poslední šancí na sedačku pro příští rok je Williams, pokud se pro něj však britský tým nerozhodne, bude muset sezónu 2019 vynechat.

Šéf Mercedesu Toto Wolff je přesvědčený, že Esteban Ocon bude v roce 2020 sedět v konkurenceschopném voze, nehledě na to, jestli pro příští sezónu sedačku sežene, nebo ne.

Ocon na konci roku přijde o své místo u Force Indie, na které bude dosazen Lance Stroll. Týmový kolega Sergio Pérez má již svoji smlouvu pro rok 2019 zajištěnou.

Pro francouzského juniora Mercedesu, který se v létě těšil na angažmá u Renaultu, než se tým na poslední chvíli dohodl s Danielem Ricciardem, je nyní jedinou reálnou šancí Williams. Ten však musí sehnat potřebné finanční prostředky, aby nemusel sáhnout po platícím jezdci.

„Víte, říká se, že jen blázni jsou optimisté a v červenci jsem já byl skutečně optimistický, že budu mít Estebana v Renaultu,“ řekl Wolff.

„Takže nevím. Není to naše rozhodnutí. Williams se musí sám rozhodnout, kdo si myslí, že je nejlepší jezdec pro jejich tým. Nejde tu jen o Estebana, myslím, že ve hře je také Robert (Kubica) a další. A všichni si zaslouží šanci, takže se Williams bude muset rozhodnout.

My jsme u Estebana připraveni na plán B, jedna věc, kterou vám můžu garantovat, je ta, že v roce 2020 bude v dobrém autě, protože je řada týmů, které mají o Estebana zájem.

My se pokusíme pomoct, kde to jen půjde, ale není nic, o čem bych mohl říct, ‚tohle mu pomůže k angažmá‘.“

Wolffovo vyjádření nyní dává prostor také spekulacím, zda o Oconovi neuvažuje jako o možné náhradě za Valtteriho Bottase. Zatímco Lewis Hamilton má svoji pozici u týmu jasnou, Fin má smlouvu pouze na rok 2019 s opcí na rok 2020.

22. října 2018

Sdílejte na:
Zavřít