Novým rezervním jezdcem Williamsu se stal Adrian Sutil

Novým rezervním jezdcem Williamsu se stal Adrian Sutil

Stáj Williams oficiálně oznámila svého rezervního pilota. Bude jím německý závodník Adrian Sutil.

Adrian Sutil zažil svůj první debut ve Formuli 1 v roce 2007 s týmem Spyker F1 a poté pokračoval pod stejným týmem, ale s novým názvem Force India a to do roku 2011. K závodění ve Force Indii se navrátil v roce 2013 a o rok později jezdil za Sauber. 

Sutil bude trávit čas jízdami na simulátoru, aby si více navykl na řízení a ovládání vozu FW37 a aby mohl kdykoli nastoupit do kokpitu během sezóny. Též se bude začleňovat do týmu, aby byla zajištěna jeho plná připravenost připojit se k jakékoliv události stáje Williams, bude-li potřeba. 

Zakladatel a ředitel Williamsu, Sir Frank Williams, řekl: „Jsem potěšen, že Adrian se připojil k naší stáji. Přináší rozsáhlé jezdecké zkušenosti, jelikož závodil ve 128 velkých cenách. Závodění během loňské sezóny mu přineslo cenné znalosti ohledně současných závodních aut a též o nových hybridních pohonných jednotkách, což je neocenitelnou zkušeností pro každého, kdo bude jezdit s letošním monopostem. Letošní rok bude tvrdým soubojem o Pohár konstruktérů, proto jsme zvolili jezdce se zkušenostmi se závoděním, u kterého si budeme jistí, že kdyby byla nutnost ho nasadit, tak na něj může být spolehnutí. Takto nám může v této sezóně Adrian velice pomoci.“

„Jsem velice pyšný, že mohu být součástí tak slavného a skvělého týmu. Pracovat pro Sira Franka Williamse a jeho tým pro mě znamená mnoho. Chtěl bych všem u Williamsu poděkovat, že věří v mé schopnosti a též za možnost pracovat s tak úspěšnou a soutěživou stájí,“ prohlásil Němec Sutil.

Sdílejte na:
Zavřít