Nový vůz je lepší než loňský, těší Räikkönena

Nový vůz je lepší než loňský, těší Räikkönena

Ve středu vyjel v novém Ferrari poprvé na závodní dráhu a po prvních kilometrech testovacích jízd měl jasno. Kimi Räikkönen je přesvědčený, že nový vůz je oproti loňskému lepší.

Mistr světa z roku 2007 se premiéry v kokpitu nového Ferrari dočkal až během třetího dne testovacích jízd ve španělské Barceloně. Za volantem vystřídal stájového kolegu Sebastiana Vettela, který byl v předchozích dvou jízdách nejrychlejší.

Räikkönen odkroužil 77 kol a s časem 1:29.977 byl nejrychlejším pilotem na střední směsi pneumatik. Přitom to na začátku nevypadalo vůbec dobře, finský závodník totiž v prvních třech hodinách ani nevyjel na závodní dráhu.

„První pocity jsou dobré,“ uvedl Iceman po úvodních jízdách. „Celkově to nebyl nejideálnější průběh dne, ale věříme, že to bude lepší a lepší. Potřebujeme více času v autě, abychom se mohli zlepšovat. Jsem si jistý, že to bude dobrý vůz. Už teď je lepší než na konci loňské sezony, takže jdeme správným směrem,“ řekl dále.

Pilot Ferrari odjel poměrně dost kol, mohlo jich být ale mnohem víc. V úvodu testovacích jízd měla italská stáj problém s palivem a Räikkönen během dopoledne odjel pouhá tři kola. „Nebyl to ideální výchozí bod, protože jsme ztratili půl dne. Někdy vás potkají závady, které je nutné opravit a nám to trvalo poměrně dlouho,“ dodal Fin.

Sdílejte na:
Zavřít