Nové pneumatiky bude testovat i Rosberg

Nové pneumatiky bude testovat i Rosberg

Mercedes oficiálně potvrdil, že všech tří testovacích jízd na okruhu v bahrajnském Sakhiru, kde se budou testovat nové pneumatiky Pirelli, se zúčastní německý jezdec Nico Rosberg.

Stáj z Brackley se zúčastní testovacích jízd v Bahrajnu, které se budou konat od 17. do 19. prosince. Všechny tři testovací dny bude do kokpitu německé stáje nasazen Nico Rosberg, Lewis Hamilton se tohoto testovacího programu nezúčastní.

„Je před námi velmi náročný týden, jak v Brackley, tak v Bahrajnu,“ uvedl Mercedes na svém oficiálním profilu na sociální síti Twitter. „Všech tří testovacích dnů se zúčastní Nico Rosberg.“

Mercedes se tak připojil k týmům Red Bull, Ferrari a Toro Rosso, které budou nové obutí v bahrajnském Sakhiru již od zítřka testovat. Největší jména se ale testovacích jízd nezúčastní, do Bahrajnu se nechystá ani úřadující šampión Sebastian Vettel, ale ani dvojice jezdců Ferrari Fernando Alonso a Kimi Räikkönen.

Za Red Bull bude všechny tři dny jezdit Sébastien Buemi, do monopostu Ferrari usedne v prvních dvou dnech Pedro de la Rosa, v den třetí dostane příležitost Jules Bianchi. U stáje Toro Rosso dostane příležitost zkusit nové pneumatiky Jean-Éric Vergne první den a druhý den dopoledne, odpoledne a v závěrečný den jej nahradí Daniil Kvyat.

Sdílejte na:
Zavřít