Nová smlouva pro Hamiltona je na spadnutí, jednání jsou ve finálové fázi

Nová smlouva pro Hamiltona je na spadnutí, jednání jsou ve finálové fázi

Jednání úřadujícího šampióna Lewise Hamiltona a stáje Mercedes o nové smlouvě stále intenzivně probíhají. Podle posledních informací je ale kontrakt na spadnutí a vše bude pečetěno už brzy.

Dvojnásobný mistr světa získal minulý rok s týmem Mercedes mistrovský titul, smlouva mu však na konci letošní sezóny vyprší. Lewis Hamilton s německou stájí jednal už v průběhu loňského roku, jednání ale byla pozastavena, aby se Brit mohl více soustředit na boj o mistrovský titul.

Sám Hamilton nyní prozradil, že společně s týmem jsou velmi blízko dohodě. „Byl to zážitek, naučil jsem se něco nového a jsem opravdu rád, že jsem to udělal. Je to velmi nervy drásající druh zážitku, ale já se pouze snažil odvést co nejlepší práci. Naše jednání jsou nyní v závěrečné fázi, netroufám si odhadovat, jaký je časový interval, ale v posledních dnech jsme se tomu věnovali opravdu hodně,“ nechal se slyšet Hamilton na téma jednání o nové smlouvě.

Pro britského závodníka by se mohla nabízet otázka, jestli nemůže být vstup do nové sezóny bez jistého kontraktu drobnou nevýhodou. „Nemyslím si, že by to na mě a mou přípravu mohlo mít nějaký vliv,“ řekl šampión z let 2008 a 2014, který také popřel spekulace o tom, že po německé stáji žádal jeden milión liber týdně. „To je absolutní nesmysl, není to vůbec žádná pravda,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít