Nová směs pneumatik se objeví jen na městských okruzích

Nová směs pneumatik se objeví jen na městských okruzích

Purpurově zbarvená směs pneumatik Pirelli, která bude prvně testována po závodě v Abú Dhabi, bude mít premiéru v Monaku a objeví se jen na městských okruzích.

Italský výrobce pneumatik už v minulém měsíci potvrdil, že řadu suchých směsí rozšíří o novou, purpurově zbarvenou pneumatiku, která ponese označení ultra měkká. Nová guma bude poprvé testována na okruhu Yas Marina krátce po skončení letošní sezony. V Abú Dhabi se totiž odehrají testy Pirelli.

Ředitel Pirelli Motorsport Paul Hembery potvrdil, že nová směs bude využívána pouze na městských okruzích. Premiéry se tak purpurově zbarvené obutí dočká s největší pravděpodobností v Monaku. „Budou využity jen na městských okruzích. Jak jsme letos viděli v Monaku a Singapuru, úroveň opotřebení byla na těchto tratích velmi nízká,“ řekl Hembery.

Veřejnost věří, že strategie s více zastávkami v boxech by mohly pomoci k dramatičnosti závodů. Hembery to ale odmítá. Pirelli podle něj nemá dostatečný prostor pro experimentování. „Cílem je, abychom se dostali na dvě až tři zastávky v boxech. Oproti letošnímu roku se toho ale mnoho lišit nebude. Snažíme se pneumatiku vytvořit tak, aby po určitém množství kol rapidně zpomalila a donutila jezdce k zastávce v boxech,“ dodal zástupce italské společnosti.

Ultra měkká směs se tak stane pátým obutím od společnosti Pirelli na suchou vozovku. Doplní tvrdé, střední, měkké a super měkké pneumatiky.

Sdílejte na:
Zavřít