Nová sezona se blíží! Data, která byste neměli zmeškat

Nová sezona se blíží! Data, která byste neměli zmeškat

Zimní přestávka se pomalu krátí a start nového ročníku Formule 1 je za rohem. Která data byste během příštích týdnů rozhodně neměli zmeškat?

Divákům Formule 1 startuje nová sezona 20. března prvním závodem v australském Melbourne. Těm věrnějším ale start nového ročníku vypukne o téměř dva měsíce dříve. Jednotlivé stáje totiž představují nové vozy, se kterými pak ukazují náznaky konkurenceschopnosti během prvních testovacích jízd. Jako první představil strukturu týmu a nový vůz Renault, který se coby plnohodnotný tým vrací do královny motorsportu po několikaleté přestávce. Kdy představí vozy další stáje?

Jako jeden z prvních ukáže zbarvení nového vozu Red Bull (17. února), o den později pak Ferrari. Dále pak McLaren (21. února) a hned další den Haas, Williams a Manor.

Před letošní sezonou se budou konat jen dvě série testovacích jízd. Obě proběhnou ve španělské Barceloně a právě během nich několik týmů představí i své nové vozy. První jízdy se uskuteční 22. – 25. února, druhá várka pak 1. – 4. března. A jistě není potřeba připomínat, že Velké cena Austrálie, první podnik letošní sezony, startuje 20. března!

Sledujte SvětFormule.cz na Facebooku a Twitteru.

Sdílejte na:
Zavřít