Nevíme co očekávat, tvrdí o Monze Vettel

Nevíme co očekávat, tvrdí o Monze Vettel

Přestože Sebastian Vettel věří, že jeho stáj Red Bull má vše potřebné k vítězství ve Velké ceně Itálie, připouští, že je velmi těžké odhadnout, jak na tom jednotlivé týmy na startu závodu v Monze budou.

Úřadující mistr světa se z vítězství v šampionátu radoval hned dvakrát, poprvé to pro všechny bylo velké překvapení, v roce 2008 s podprůměrným vozem Toro Rosso získal na deštěm zmáčené Monze svou první pole position a o den později i svůj první triumf ve Formuli 1.

Tento úspěch zopakoval ještě o tři roky později, kdy již s vozem Red Bull získal své druhé vítězství na tomto okruhu.

A i když má velkou šanci nadcházející závodní víkend svou sbírku vítězství z okruhu Monza rozšířit, šestadvacetiletý závodník se jakýmkoliv debatám o jeho konkurenceschopnosti zatím vyhýbá.

 

 

 

 

 

„Je velmi obtížné předvídat naší současnou formu,“ sdělil úřadující mistr světa.

„Měli jsme tu lepší i horší léta, někdy se nám na tomto vysokorychlostním okruhu nedařilo, jindy jsme patřili mezi nejlepší, stejně jako v roce 2011 (kdy tu Vettel naposledy vyhrál). Jak tomu bude letos si ale zatím netroufám odhadovat,“ řekl dále německý jezdec.

„Myslím si ale, že na tom úplně špatně nebudeme, povedl se nám dobrý závod v Kanadě, i ten poslední v Belgii, takže věřím, že na Monze můžeme též posbírat nějaké cenné body,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít