Největší úspěch v mé kariéře, hodnotí Hülkenberg vítězství z Le Mans

Největší úspěch v mé kariéře, hodnotí Hülkenberg vítězství z Le Mans

Nico Hülkenberg se po dlouhých 24 letech stal dalším aktivním závodníkem Formule 1, kterému se podařilo vyhrát prestižní závod 24 hodin Le Mans.

Německý závodník patřil k vítězné posádce čtyřiadvacetihodinového závodu v Le Mans společně s Nickem Tandym a Earlem Bamberem. Závodní speciál řídil Hülkenberg vůbec poprvé před dvěma týdny během testování.

„Je to největší úspěch mé dosavadní kariéry,“ neskrýval nadšení Hülkenberg, který se stal po 24 letech dalším aktivním závodníkem Formule 1, kterému se podařilo zvítězit v tomto slavném závodě.

Němec přiznal, že i několik hodin po skončení slavné události všechny zážitky a radost stále vstřebává. „Stále je to velmi krátká doba od zisku vítězství, ale věřím, že si to v nejbližších dnech začnu pořádně uvědomovat.“

Hülkenberg měl  z vítězství ohromnou radost, pochválit ale nezapomněl ani své dva spolujezdce. „Jsem opravdu rád, že se nám to podařilo, ale ještě více jsem rád, že se to podařilo s těmito dvěma jezdci. Nyní jsou z nich legendy,“ dodal.

Porsche díky tomuto vítězství přerušilo pětiletou nadvládu Audi, pro německou automobilku to byl první triumf od roku 1998 a 17. vítězství celkově.

Sdílejte na:
Zavřít