Nejlepší výkon v mé kariéře, pochvaluje si Pérez domácí závod

Nejlepší výkon v mé kariéře, pochvaluje si Pérez domácí závod

Sergio Pérez přiznal, že výjezd safety caru pro něj nebyl nejlépe načasovaný. I tak ale své osmé místo hodnotí jako nejlepší výkon dosavadní kariéry.

Pilot stáje Force India jel na solidním osmém místě, když na trať po nehodě Sebastiana Vettela vyjel safety car. Zatímco většina jeho kolegů zamířila do boxů, mexický jezdec zůstal na trati a na střední směsi pneumatik musel odjet zbývajících 53 kol. I tak se mu ale podařilo dojet na osmém místě před Maxem Verstappenem a Romainem Grosjeanem, kteří měli čerstvější gumy.

„Skvělý závodní víkend v Mexiku! Atmosféra byla úžasná a závod nabídl mnoho zvláštních okamžiků,“ řekl Pérez po velké ceně před domácím publikem. „Byl to pravděpodobně můj nejtěžší závod v kariéře, navíc načasování výjezdu safety caru nebylo úplně ideální, vzhledem k mé strategii jedné zastávky v boxech.“

„Chtěli jsme zajet do boxů, protože jsme v tom viděli šanci dostat se před Nica Hülkenberga a Felipeho Massu. Nakonec se tak nestalo a tým mě informoval, že většina z jezdců kolem mě má čerstvější pneumatiky. Věděl jsem že závěr závodu pro mě bude skutečně obtížný. Ale dokázal jsem za sebou soupeře udržet a vybojoval body před domácím publikem Považuji to za nejlepší výkon v mé kariéře,“ dodal po závodě mexický pilot.

Sdílejte na:
Zavřít