Nejlepší rozhodnutí kariéry, říká Gutiérrez o přesunu do Ferrari

Nejlepší rozhodnutí kariéry, říká Gutiérrez o přesunu do Ferrari

Esteban Gutiérrez před lety zariskoval. Opustil závodní sedačku u stáje Sauber a jako rezervní pilot se upsal Ferrari. Dnes to hodnotí jako nejlepší rozhodnutí své kariéry.

Po dvou letech u stáje Sauber společně s Adrianem Sutilem tento švýcarský tým opustil. Mexický jezdec se upsal stáji Ferrari coby rezervní a testovací jezdec a po roce v ústraní se v sezoně 2016 znovu postaví na startovní rošt. Díky technickému partnerství jej vedle Romaina Grosjeana angažovala stáj Haas.

„V mnoha ohledech to byl skvělý rok s jasnou vizí o budoucnosti,“ řekl Gutiérrez pro brazilský server Globo.com. „Je nutné riskovat, abychom něco získali. Opuštění závodní sedačky (u stáje Sauber) a přijmutí role rezervního pilota hodnotím jako nejlepší rozhodnutí mé kariéry,“ řekl dále mexický pilot, který se příští rok kromě jiného může těšit také na domácí velkou cenu.

Od nového amerického týmu i spolupráce s Romainem Grosjeanem očekává velké věci. „V loňském roce jsem se dozvěděl o vstupu týmu Haas do Formule 1 a viděl v tom velkou příležitost. Dosáhli v motoristickém světě velkých úspěchů a s klíčovými inženýry vytváří konkurenceschopný tým.“

„Věřím, že máme potenciál dosáhnout dobrých výsledků, i díky úzké spolupráci s Ferrari,“ dodal Gutiérrez.

Sdílejte na:
Zavřít