Nejdůležitější je, že stále žije, říká otec Bianchiho

Nejdůležitější je, že stále žije, říká otec Bianchiho

Otec francouzského závodníka Julese Bianchiho se nechal slyšet, že u jeho syna nedošlo k žádným dalším pokrokům v zotavení po nehodě z loňské Velké ceny Japonska.

Pětadvacetiletý závodník utrpěl vážná poranění mozku během Velké ceny Japonska, která se konala v říjnu loňského roku. Bianchi na mokré vozovce nezvládl svůj vůz, vyjel z dráhy a nešťastně trefil vyprošťovací vozidlo, které zrovna odtahovalo jiný vůz.

I nadále zůstává v nemocnici v Nice. Otec Philippe se nechal slyšet, že dokud bude jeho syn bojovat, stále je tu naděje.

„Nejdůležitější je, že je i nadále naživu,“ nechal se slyšet Philippe Bianchi. „Bojuje jak nejvíce může, všemi možnými způsoby.“

„Dokud žije, je tu stále naděje, i když všichni doufáme v zázrak. Každý den je pro nás velmi obtížný. Situace v současné chvíli stagnuje. Když každé ráno vstáváme, myslíme na Julesův život, ale také na jeho možnou smrt,“ uvedl dále otec pilota, který v loňské Velké ceně Monaka dokázal pro sebe i stáj Marussia vybojovat první mistrovské body.

„Byl to jeho sen, bodovat v závodě Formule 1. Ten se mu splnil s týmem Marussia. Byl jsem tam a byl jsem opravdu šťastný, když závod dokončil. Jako první jsem ho objal a pogratuloval mu, byl to neuvěřitelný moment,“ vzpomíná na největší úspěch svého syna Philippe.

„Jules je i přes to všechno stále s námi a stále bojuje. Děkujeme všem, kteří na něj myslí a kteří mu přejí brzké uzdravení. Všechny tyto zprávy pro nás opravdu hodně znamenají,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít